Mogu da ZAPUŠE sve ODVODE! Pored OSTATAKA hrane ovo nikako NE SME da završi u CEVIMA!
Velika greška!
Sigurno ste se zapitali zašto neko smatra da je tečni otpad podjednak problem kao i tvrdi, kruti otpad kada je reč o odvodima u sudoperi, umivaoniku, toalet šolji.
Stiže nam najromantičniji dan - pripremite najlepše poklone
PAPARACO GA UHVATIO SA 26 GODINA MLAĐOM DEVOJKOM: Slavni glumac posle POVREDE hoda sam! Mlađanoj partnerki je uveo JEDNO pravilo
Severina mesecima NE ŽIVI sa MUŽEM Igorom Kojićem, a sada OTKRILA svoj STATUS na Dan zaljubljenih!
Tečni otpad nakon kuvanja, prženja, potiranja ili čišćenja ne sme biti jednostavno pušten niz cevi odvoda! Prvo, ovakav otpad može naneti mnogo štete, kako cevima, tako i okolini, a kao drugo - svako od nas snosi odgovornost za ono što baca i pušta niz cevi.
Masnoće i ulja mogu začepiti odvode, ali ujedno biti vrlo štetni za dalji proces pročišćavanja vode. Kanalizacioni sistemi širom sveta i dalje nisu savršeni, a ovaj sistem posebno je slab u našoj zemlji što uzrokuje izlivanje ovog sadržaja na ulice, u dvorišta ili podrume stambenih zgrada.
Glavni sastojci koji nikako ne smeju biti sasuti u odvode, čak ni kada su pomešani sa velikom količinom vode:
- Masnoću i salo
- Kuhinjsko ulje
- Maslac i margarin
- Ostatke hrane
- Soseve
- Mlečne proizvode
- Masnoću
Zapravo, tokom vremena masnoća se samo nakuplja i na kraju začepljuje cevi. Deterdženti i ostala hemijska sredstva koja navodno razbijaju masnoću nisu savršeno delotvorna.
Umesto da ih sipamo u odvode, stručnjaci savetuju da masnoću i ostatke hrane sa posuđa, rešetki za roštilj i preostalih kućnih aparata istružemo u limenke ili kante za smeće.
Trudite se, a stvari vam ne idu od ruke? Otkrijte kako da promenite život iz korena