KAPACITETI BORSKE TOPIONICE SE PROŠIRUJU: Proizvodnja bakra ide na 150.000 tona godišnje
Ziđin Majning povećava kapacitete topionice bakra u Boru.
Kompanija Ziđin objavila je Idejno rešenje za projekat povećanja kapaciteta topionice bakra u okviru kompleksa Serbia Ziđin Bor Coper d.o.o. Bor.
Ziđin Majning, navedeno je u rešenju koje je objavio Grad Bor na svom sajtu, planira da poveća kapacitet proizvodnje katodnog bakara na 150.000 tona godišnje sa mogućnošću daljeg proširenja kapaciteta na 200.000 t/god.
Delovi postrojenja će odmah bjektoiti provani tako da zadovolji potrebe kapaciteta od 200.000 t/god, dok će u ostalim delovima postrojenja biti ostavljen neophodan prostor za dalje proširenje kapaciteta u budućnosti.
NE PROPUSTITE PRILIKU DA REZERVIŠETE LETOVANJE: POPUSTI ZA TURSKU, EGIPAT I GRČKU ISTIČU 29.2.
Da li mobilni telefoni odlaze u istoriju? Predviđa se da će se pojaviti novi uređaj koji će preuzeti njihovu funkciju
ZA SAMO ČETIRI DANA RASPODELJENI SVI ČEKOVI: 60.000 vaučera za odmor u Srbiji više nema
Trenutna rekonstrukcija će uključiti pored povećanja kapaciteta proizvodnje topionice, unapređenje zastarele opreme, kao i stepena zaštite životne sredine.
Topionica trenutno ima proizvodni kapacitet od 80 000t katodnog bakra godišnje, a ulazni kapacitet prerade koncentrata je 400.000 t/god.
Trenutno se prerađuje 360.000 t koncentrata i proizvodi oko 70.000 t katodnog bakra.
Predviđena je i gradnja novih pogona elektrolize i sumporne kiseline, kao i rekonstrukcija svih proizvodnih i pomoćnih objekata, od transporta koncentrata bakra do postrojenja za preradu i proizvodnje katodnog bakra.
Projekat je podeljen u sistem pripreme sirovina, sistem topljenja, sistem elektrolize, sistem proizvodnje kiseline iz otpadnih gasova, flotaciju šljake, usluyyne sisteme i transportne i informacione sisteme.
Planirana je i rekonstrukcija pogona za pripremu šarie, izgradnja novog sistema za parno sušenje kapaciteta 82 t/h koji će biti smešten južno od postojećeg sistema za parno sušenje, rekonstrukcija glavnog objekta topionice, zamena dva postojeća konvertora koji nisu u funkciji sa dva nova konvertora većeg kapaciteta sa sistemom za hlađenje gasova pomoću kotla utilizatora i otprašivanja u elektrostatičkom filteru.
U planu je da se i u postrojenju za anodnu rafinaciju izgrade dve nove peći sa odgovarajućim sistemom za gasove i instalira novi vodom hlađeni livni točak umesto postojećih, rekonstrukcija prostora za sporo hlađenje šljake i izgradnja novog sistema za prečišćavanje otpadnih gasova konvertora.
Predviđena je i gradnja novog sistema za odvođenje fugitivnih gasova i uređaj za odsumporavanje, fabrika sumporne kiseline, postrojenje za tretman otpadne vode, kao i novi pogon elektrolize.
Idejnim rešenjem predviđena je izgradnja novog postrojenja za flotaciju šljake, laboratorije i izgadnja nove trafo stanice.
Poslednju značajniju rekonstrukciju izveli su 2015. SNC Lavalin i Outtek.
Vlada usvojila strategiju o ekonomskim migracijama do 2027. godine
PRIJATELJ OD DETINJSTVA: "Dunav osiguranje" doniralo u 2019. više od 120 miliona dinara za decu Srbije!
VUČIĆ O PRODAJI KOMERCIJALNE BANKE: To je dobar posao za Srbiju!
Srbija dobija NOVI BRZI PUT od granice sa Mađarskom pa sve do Rumunije!
APEL GRAĐANIMA! Srbija drži sve pod kontrolom: Neće biti NESTAŠICA namirnica i proizvoda!