КАПАЦИТЕТИ БОРСКЕ ТОПИОНИЦЕ СЕ ПРОШИРУЈУ: Производња бакра иде на 150.000 тона годишње
Зиђин Мајнинг повећава капацитете топионице бакра у Бору.
Компанија Зиђин објавила је Идејно решење за пројекат повећања капацитета топионице бакра у оквиру комплекса Сербиа Зиђин Бор Цопер д.о.о. Бор.
Зиђин Мајнинг, наведено је у решењу које је објавио Град Бор на свом сајту, планира да повећа капацитет производње катодног бакара на 150.000 тона годишње са могућношћу даљег проширења капацитета на 200.000 т/год.
Делови постројења ће одмах бјектоити провани тако да задовољи потребе капацитета од 200.000 т/год, док ће у осталим деловима постројења бити остављен неопходан простор за даље проширење капацитета у будућности.
НЕ ПРОПУСТИТЕ ПРИЛИКУ ДА РЕЗЕРВИШЕТЕ ЛЕТОВАЊЕ: ПОПУСТИ ЗА ТУРСКУ, ЕГИПАТ И ГРЧКУ ИСТИЧУ 29.2.
Да ли мобилни телефони одлазе у историју? Предвиђа се да ће се појавити нови уређај који ће преузети њихову функцију
ЗА САМО ЧЕТИРИ ДАНА РАСПОДЕЉЕНИ СВИ ЧЕКОВИ: 60.000 ваучера за одмор у Србији више нема
Тренутна реконструкција ће укључити поред повећања капацитета производње топионице, унапређење застареле опреме, као и степена заштите животне средине.
Топионица тренутно има производни капацитет од 80 000т катодног бакра годишње, а улазни капацитет прераде концентрата је 400.000 т/год.
Тренутно се прерађује 360.000 т концентрата и производи око 70.000 т катодног бакра.
Предвиђена је и градња нових погона електролизе и сумпорне киселине, као и реконструкција свих производних и помоћних објеката, од транспорта концентрата бакра до постројења за прераду и производње катодног бакра.
Пројекат је подељен у систем припреме сировина, систем топљења, систем електролизе, систем производње киселине из отпадних гасова, флотацију шљаке, usluyyne системе и транспортне и информационе системе.
Планирана је и реконструкција погона за припрему шарие, изградња новог система за парно сушење капацитета 82 т/х који ће бити смештен јужно од постојећег система за парно сушење, реконструкција главног објекта топионице, замена два постојећа конвертора који нису у функцији са два нова конвертора већег капацитета са системом за хлађење гасова помоћу котла утилизатора и отпрашивања у електростатичком филтеру.
У плану је да се и у постројењу за анодну рафинацију изграде две нове пећи са одговарајућим системом за гасове и инсталира нови водом хлађени ливни точак уместо постојећих, реконструкција простора за споро хлађење шљаке и изградња новог система за пречишћавање отпадних гасова конвертора.
Предвиђена је и градња новог система за одвођење фугитивних гасова и уређај за одсумпоравање, фабрика сумпорне киселине, постројење за третман отпадне воде, као и нови погон електролизе.
Идејним решењем предвиђена је изградња новог постројења за флотацију шљаке, лабораторије и изгадња нове трафо станице.
Последњу значајнију реконструкцију извели су 2015. СНЦ Лавалин и Outtek.
Влада усвојила стратегију о економским миграцијама до 2027. године
ПРИЈАТЕЉ ОД ДЕТИЊСТВА: "Дунав осигурање" донирало у 2019. више од 120 милиона динара за децу Србије!
ВУЧИЋ О ПРОДАЈИ КОМЕРЦИЈАЛНЕ БАНКЕ: То је добар посао за Србију!
Србија добија НОВИ БРЗИ ПУТ од границе са Мађарском па све до Румуније!
АПЕЛ ГРАЂАНИМА! Србија држи све под контролом: Неће бити НЕСТАШИЦА намирница и производа!