RODITELJI NAPUSTILI RUŽNU BEBU: Niko u selu nije hteo da je uzme u ruke, osim... (VIDEO)
Bebu, staru dve nedelje, napustili su roditelji, jer je se, kako kažu, stide. Beba je rođena sa retkim oboljenjem kože, a brigu o njoj preuzeo...
...je deda.
Dve nedelje stara devojčica se bori da preživi nakon što su je roditelji odbacili jer ima retko kožno oboljenje.
Brigu o devojčici, koja još uvek nije dobila ime, preuzeo je deda koji ju je hranio kozjim mlekom, ne bi li je održao u životu, nakon čega ju je doveo u bolnicu u Maharaštri, zapadna Indija.
Rođena u sedmom mesecu, bila je teška samo 800 grama, a doktori kažu da njene neobične karakteristike mogu biti rezultat unutarmaterinske retardacije rasta i nekih hormonskih nenormalnosti.
Njena mama, dvadesetpetogodišnja Mamata Dode odbila je da doji bebu jer "čudno izgleda" i nije je ni jednom posetila u bolnici.
Čak i otac bebe, Ajaj Dode, koji takođe ima 25 godina, odbija da je prihvati.
Nakon što se beba razbolela, njen deda Dilip Dode (50), doneo ju je u bolnicu u Mombaj, iz 138 km udaljenog sela gde je devojčica rođena nakon što se razbolela.
Deda novorođenčeta je izjavio da je zahvalan bolnici što je pružila medicinsku pomoć njegovoj unuci.
"Zaista je pretužno što je odbijena čak i od strane svojih roditelja, a ja ću preduzeti sve mere da je spasem", rekao je Dilip.
Gospodin Dode je rekao da su njegov sin i snaja očekivali zdravo dete kao što je njihova trogodišnja ćerka Pajal, i da su ostali zaprepašćeni kada je njihova beba rođena sa neobičnim karakteristikama.
"Za vreme tudnoće moje snaje moj sin ju je redovno vodio na preglede u zdravstveni centar u našem selu, ali doktor im nikada nije rekao da postoji problem sa bebom", rekao je deda bebe.
On je izjavio da se reč o detetovoj bolesti ubrzo proširila selom.
Od rođaka do seljaka, svi su dolazili da vide bebu, ali kada bi je ugledali onda bi u strahu bežali od nje.
"Niko nije želeo da drži devojčicu u rukama, jer su mislili da će se razboleti. Čak su to odbijali i moj sin i snaja jer ih je bilo sramota što su dobili takvo dete. Ja znam da to nije krivica moje unuke, pa sam počeo da brinem o njoj. Moja jedina nada je da će ona biti dobro i da će živeti normalnim životom", rekao je Dilip.
Još je dodao da će pokušati da ubedi bebine roditelje da je prihvate, ali ukoliko to ne bude uspeo, odgajaće je lično i neće je odbaciti zbog bolesti.
Bolnica u Mumbaju je pristala da snosi troškove lečenja, koji će, prema procenama biti oko 500.000 rupija, odnosno 5.000 funti, a uređen je i smeštaj za dedu.
Dr Mini Bodhanvala, šef u bolnici, kaže da je beba bila dehidrirala kada su je primili i da je svako dalje odlaganje moglo da bude fatalno.
"Sada ona ima odgovarajući medicinski tretman i stanje se popravlja. Odlučni smo da lečimo bebu i nadamo se da ćemo nakon svih testova to i započeti", rekla je doktorka.
"Za sada to izgleda kao slučaj unutarmaterinskoke retardacije rasta i odnosi se za stanje zastoja u rastu na rođenju. Ne možemo da kažemo šta je zapravo problem dok ne dobijemo potpuni rezultat iz laboratorije", dodala je Bodhanvala.
Rezultati će biti gotovi za 15 dana, a testovi će odrediti šta nije u redu sa bebom i da li je bolest genetska ili ne.
Pročitajte i: