BUNDES: Minimalac Bajerna, Nemci razigrani (VIDEO)

29.11.2014. 17:31
Detalj s meća Bajer - Keln
Detalj s meća Bajer - Keln / Izvor: Beta/AP

Roben u Berlinu postigao jedini gol, ali u Minhen ekipu vodi s nova tri boda. Verder zgazio Augzburg, baš kao Lever Keln. Tri gola Huntelara u pobedi Šalkea nad Majncom.

Lepo subotnje popodne u Nemačkoj fudbaleri u Bundesligi nisu propustili da narodu podare i zanimljive utakmice. U šest odigranih mečeva postignuto je 27 golova, a, verovali ili ne, najmanje je palo u Berlinu, gde je Bajern minimalnim rezultatom slavio protiv Herte.

Za razliku od Bavaraca, na svim ostalim mečevima viđeno je četiri ili više golova. Najubedljiviji su bili fudbaleri Verdera, koji su sa 4:0 dobili Paderborn. Lozničanin Zlatko Junuzović, reprezentativac Austrije, postigao je fantastičan gol iz slobodnjaka i verovatno bio on mogao da bude i naj gol kola, ako ne i, recimo, polusezone.

Bajer je sa 5:1 dobio Keln, a gol Čalhanoglua bi mogao da bude "uz rame" Junuzoviću. Sjajan gol, takođe, iz slobodnog udarca razgalio je navijače u Leverkuzenu. Tri gola Klasa-Jana Huntelara u pobedi Šalkeo od 4:1 nad Majcom ovog holandskog reprezentativca kvalifikuju za igrača kola. Valja istaći i "prelaz" u Augzburgu gde su domaći za dva minuta, u 48. i 50. minutu minus iz poluvremena okrenuli u plus. Augzburg je sa 3:1 pobedio Hamburger.

Naravno, u nedelju se igraju dve poslednje utakmice, ali nije realno da se u ta dva meča neko ovako istakne. Posle "trojke" u Berlinu Bajern i dalje čvrsto drži lidersku poziciju.

BUNDESLIGA, 13. kolo:

subota:

Hofenhajm – Hanover 4:3

(Švegler 19, Voland 37, Polanski 59, Sule 63. - Stindl 43, Joselu 52, Stindl 86.)

Augsburg – Hamburger 3:1

(Altintop 50, Bobadilja 62, Verhag 70 p. - Van der Vart 45+1)

Verder – Paderborn 4:0

(Junuzović 10, Selke 48, Bartels 50, Ajčiček 80.)

Herta – Bajern 0:1

(Roben 28.)

Bajer – Keln 5:1

(Belarabi 26, 90, Čalhanoglu 61, Drmić 79, 88. - Leman 4 p.)

Šalke – Majnc 4:1

(Huntelar 9, 25, 62, Barneta 55. - Okazaki 44.)

nedjelja:

Volfsburg – Borusija (M) (15:30)

Ajntraht – Borusija (D) (17:30)

petak:

Frajburg – Štutgart 1:4

(Darida 42. - Harnik 31, 76, Gruezo 52, Verner 68.)

TABELA:

Bajern 33, Volfsburg (-1) 23, Bajer 23, Augzburg 21, Borusija (M) (-1) 20, Šalke 20, Hofenhajm 20, Hanover 19, Majnc 16, Paderborn 16, Ajntraht (-1) 15, Keln 15, Herta 14, Verder 13, Frajburg 12, Štutgart 12, Hamburger 12, Borusija (D) (-1) 11

LIGA ŠAMPIONA: Zvezda sa Barsom, Šturnom i Lajpcigom na deobi 22. mesta
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
DOŠAO NA MARAKANU DA NAVIJA PROTIV ZVEZDE: Bivši igrač Partizana se oglasio posle pobede Benfike (FOTO)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
NIJE SAMO RODIĆ POVREĐEN: Milojević OTKRIO da su još dva fudbalera Zvezde bila ONEMOGUĆENAda igraju

19.09.2024. 18:27

PRIMIO JE GOL U SVOJ UGAO: Evo šta Glazer kaže o slobodnjaku Kokčua (VIDEO)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

KONAČNO OTKRIVENO kako će da izgleda služenje VOJNOG ROKA u SRBIJI - da li su telefoni NAJVEĆI PROBLEM?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Benfika nema veze s mozgom" Delije žale zbog poraza, na udaru je i Milojević

19.09.2024. 20:45
SNIMCI KOJI LEDE KRV U ŽILAMA! Rusi izvršili žestok napad u Kursku - Plamen progutao ukrajinsku defanzivu (VIDEO)