БУНДЕС: Минималац Бајерна, Немци разиграни (ВИДЕО)

29.11.2014. 17:31
Detalj s meća Bajer - Keln
Детаљ с мећа Бајер - Келн / Извор: Бета/АП

Робен у Берлину постигао једини гол, али у Минхен екипу води с нова три бода. Вердер згазио Аугзбург, баш као Левер Келн. Три гола Хунтелара у победи Шалкеа над Мајнцом.

Лепо суботње поподне у Немачкој фудбалери у Бундеслиги нису пропустили да народу подаре и занимљиве утакмице. У шест одиграних мечева постигнуто је 27 голова, а, веровали или не, најмање је пало у Берлину, где је Бајерн минималним резултатом славио против Херте.

За разлику од Бавараца, на свим осталим мечевима виђено је четири или више голова. Најубедљивији су били фудбалери Вердера, који су са 4:0 добили Падерборн. Лозничанин Златко Јунузовић, репрезентативац Аустрије, постигао је фантастичан гол из слободњака и вероватно био он могао да буде и нај гол кола, ако не и, рецимо, полусезоне.

Бајер је са 5:1 добио Келн, а гол Чалханоглуа би могао да буде "уз раме" Јунузовићу. Сјајан гол, такође, из слободног ударца разгалио је навијаче у Леверкузену. Три гола Класа-Јана Хунтелара у победи Шалкео од 4:1 над Мајцом овог холандског репрезентативца квалификују за играча кола. Ваља истаћи и "прелаз" у Аугзбургу где су домаћи за два минута, у 48. и 50. минуту минус из полувремена окренули у плус. Аугзбург је са 3:1 победио Хамбургер.

Наравно, у недељу се играју две последње утакмице, али није реално да се у та два меча неко овако истакне. После "тројке" у Берлину Бајерн и даље чврсто држи лидерску позицију.

БУНДЕСЛИГА, 13. коло:

субота:

Хофенхајм – Хановер 4:3

(Швеглер 19, Воланд 37, Полански 59, Суле 63. - Стиндл 43, Јоселу 52, Стиндл 86.)

Аугсбург – Хамбургер 3:1

(Алтинтоп 50, Бобадиља 62, Верхаг 70 п. - Ван дер Варт 45 1)

Вердер – Падерборн 4:0

(Јунузовић 10, Селке 48, Бартелс 50, Ајчичек 80.)

Херта – Бајерн 0:1

(Робен 28.)

Бајер – Келн 5:1

(Белараби 26, 90, Чалханоглу 61, Дрмић 79, 88. - Леман 4 п.)

Шалке – Мајнц 4:1

(Хунтелар 9, 25, 62, Барнета 55. - Оказаки 44.)

недјеља:

Волфсбург – Борусија (М) (15:30)

Ајнтрахт – Борусија (Д) (17:30)

петак:

Фрајбург – Штутгарт 1:4

(Дарида 42. - Харник 31, 76, Груезо 52, Вернер 68.)

ТАБЕЛА:

Бајерн 33, Волфсбург (-1) 23, Бајер 23, Аугзбург 21, Борусија (М) (-1) 20, Шалке 20, Хофенхајм 20, Хановер 19, Мајнц 16, Падерборн 16, Ајнтрахт (-1) 15, Келн 15, Херта 14, Вердер 13, Фрајбург 12, Штутгарт 12, Хамбургер 12, Борусија (Д) (-1) 11

ЛИГА ШАМПИОНА: Звезда са Барсом, Штурном и Лајпцигом на деоби 22. места
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
ДОШАО НА МАРАКАНУ ДА НАВИЈА ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ: Бивши играч Партизана се огласио после победе Бенфике (ФОТО)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
НИЈЕ САМО РОДИЋ ПОВРЕЂЕН: Милојевић ОТКРИО да су још два фудбалера Звезде била ОНЕМОГУЋЕНАда играју

19.09.2024. 18:27

ПРИМИО ЈЕ ГОЛ У СВОЈ УГАО: Ево шта Глазер каже о слободњаку Кокчуа (ВИДЕО)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

КОНАЧНО ОТКРИВЕНО како ће да изгледа служење ВОЈНОГ РОКА у СРБИЈИ - да ли су телефони НАЈВЕЋИ ПРОБЛЕМ?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Бенфика нема везе с мозгом" Делије жале због пораза, на удару је и Милојевић

19.09.2024. 20:45
СНИМЦИ КОЈИ ЛЕДЕ КРВ У ЖИЛАМА! Руси извршили жесток напад у Курску - Пламен прогутао украјинску дефанзиву (ВИДЕО)