OSAM GODINA LAŽNE DRŽAVE: Ubistva, napadi i nasilje obeležili nazakonitu nezavisnost Kosova
Na današnji dan je nasilno proglašena tzv. država Kosovo.
Pre osam godina, 17. februara 2008. godine prvi put na tlu moderne Evrope 21. veka, nasilno, bez saglasnosti SB Ujedinjenih nacija, proglašena je tzv. država Kosovo.
Prvog dana, nakon proglašenja nezavisnosti Kosovo je priznalo osam zemalja, prvi je bio Avganistan, zatim SAD, Francuska, Albanija, Turska, Velika Britanija, Australija i Senegal.
SLUČAJ "TAKOZVANA DRŽAVA KOSOVO": Tajni narko-projekat od 3 milijarde dolara!
U međuvremenu, 19. aprila 2013. godine beogradski i prištinski zvaničnici potpisali su u Briselu sporazum o normalizaciji odnosa Beograda i Prištine, na čijoj primeni se još radi.
Period od 8 godina obeležili su razni napadi i provokacije sa albanske strane. Napadani su i ubijani Srbi, njihova imovina, skrnavljena groblja i crkve, a sve to istkano je stalnim pokušajima da se predstave onim što nisu – nezavisni.
GDE SMO BILI, A GDE IDEMO? "Srpski brod" među svetskim silama
Kad neko nema svoje, uzima tuđe
Kosovo je sastavni deo Republike Srbije, piše u rezoluciji 1244, prema tome postavlja se pitanje zbog čega žele da nam ukradu teritoriju? Toliko željenu nezavisnost žele da postignu nasiljem, ne bi li silom pripojili ono što nije nije njihovo.
Čak i posle ovoliko vremena ništa se nije promenilo: protesti se održavaju i dan danas. Osmu godišnjicu jednostranog proglašenja nezavisnosti, takozvana država Kosovo dočekuje u atmosferi koja preti da izazove nerede i nasilje.
Svedoci smo da su poslednje u nizu provokacije pokušaj da Kosovo postane članica Unesko, i predstave srpsku baštinu kao svoju, kao i kada su na prelazima uveli uredbu po kojoj je zabranjen ulazak na Kosovo svim osobama koja imaju srpske lične karte, a žive na teritoriji Kosova. Brzim reagovanjem srpske vlade, problem je rešen.
Sve češći su udari na srpske svetinje: u decembru prošle godine doneta je odluka da oko 25 hektara u vlasništvu manastira pripada društvenim preduzećima "Apiko" i "Ilirija". Međutim sud je odluku blokirao objašnjavajući da ako dođe do sprovođenja odluke Posebne komore, manastiru može da bude naneta nenadoknadiva šteta, pre svega zabog činjenice da je manastir pod zaštitom Uneska.
Manastir je bio izložen i drugim poniženjima - na zidanoj ogradi poseda jednog od najpoštovanijih srpskih manastira osvanuli su grafiti posvećeni Islamskoj državi, ali i nekadašnjoj terorističkoj Oslobodilačkoj vojsci Kosova.
TAČI ŠIRIO BIZNIS I U NIGERIJI: Organi crnaca jeftiniji od srpskih!
Takođe, osim manastira Visoki Dečani, napali su i jednu od najvećih srpskih svetinja na Kosovu i Metohiji – Pećku patrijaršiju: na kojoj su ispisani grafiti s porukama IS i Albanske narodne armije.
SRAMNA IZJAVA EDITE TAHIRI! Priština će sastaviti statut Zajednice srpskih opština
Primeri mogu ići u nedogled. Stoga, kako je moguće da jedna država bude priznata od bilo koga, ukoliko se ta nezavisnost zasniva na lažima, provokacijama, nasilju i mržnji? Kako je moguće da svet koji promoviše demokratiju i toleranciju ostane slep na nasilno otimanje teritorije koja je za za sve Srbe predstavlja srce?