RUKE UVIS, OVO JE PLAŽA! Ležaljke na plaži skuplje od noćenja
Letovanje u Crnoj Gori za one koji nemaju dubok džep lako se može pretvoriti u jurnjavu za popustima u hipermarketima, jer se cene na plažama slobodno mogu nazvati pljačkom.
Cene na crnogorskom primorju vrtoglavo variraju po kriterijumu "udaljenosti od plaže", pa tako ono što platite povoljno u supermarketima, na plaži će vas koštati i po pet puta više.
"Ukoliko odete na plažu i iznajmite ležaljku koja se nalazi u sklopu nekog kafića, neće vam biti dozvoljno da pijete piće koje ste poneli sa sobom. Računa se da, ako imate novac za ležaljku koja košta neverovatih 10-20 evra na dan imaćete i sebi da priuštite i pivo od 400 dinara. Većina srpskih turista juri ranom zorom na plažu i lovi dobro mesto", kaže Beograđanka Jovana B. za Blic, koja nije očekivala da će je dočekati tako visoke cene.
Primera radi, ukoliko kupite nektarine u hipermarketu, one će vas koštati 239 dinara, dok ćete za isto voće na plaži izdvojiti 419 dinara kod preprodavaca.
Ukoliko biste u kafić svraćali samo da popijete flaširanu vodu od pola litre, za deset dana na moru, taj "luksuz" ćete platiti 20 evra.
"Pre letovanja u Budvi odlazili smo na Adu Ciganliju da se osvežimo, i tamo su cene nešto više nego u centru grada. Ali ovo ovde je u najmanju ruku čudno. Odete u hipermarket ili prodavnicu koja se nalazi 100 metara od njega i već tu vidite znatnu razliku u cenama. O plaži i da ne govorimo. Mi odlazimo na gradsku plažu i sve nosimo sa sobom, jer su cene u kafićima visoke, pa nam se to ne isplati. Ležaljku ćete platiti više nego noćenje u apartmanu", priča Bojana M., koja je nakon tri dana provedena u Budvi letovanje nastavila u Sutomoru, gde su cene za nijansu povoljnije.