Ево колико треба да ПЛАТИТЕ ако путујете са кућним љубимцем
Информишите се на време
Вероватно вам се често деси да треба да отпутујете, а немате коме да оставите љубимца, па се онда премишљате да ли ће хтети возач аутобуса да га пусти, да ли ће сметати другим путницима, како ће он поднети вишечасовно тумбање у превозу, па би у тим ситуацијама највише волели да имате неку добру комшиницу која ће вам решити проблем.
Према тој Уредби, у возила београдског јавног превоза дозвољено је уносити псе и мачке високе до 40 центиметара, и то у транспортним кутијама које треба да буду обезбеђене катанцем или рајсфершлусом, тако да животиња не може да побегне или да дође у контакт с путницима.
ПРОВЕРИТЕ ЈЕСТЕ ЛИ НА СПИСКУ: Ови грађани данас могу да подигну скоро 17.000 ДИНАРА!
Ситуација у међуградском саобраћају (мини-бус, аутобус, воз) је мало другачија:
У саобраћајном предузећу “Ласта” кажу да је дозвољено ношење кућних љубимаца, и да они у пракси често излазе у сусрет путницима.
По правилу оно што је потребно јесте да кућни љубимац има лекарску документацију, да је вакцинисан, поседује корпу, а путник треба да плати половину од редовне цене карте.
У “Железницама Србије” наводе да поступају слично као и аутобуски превоз:
ЖЕЛИТЕ ДА РАДИТЕ У ИНОСТРАНСТВУ? Најбоље ћете зарадити ако сте стручни за ове послове
– Треба да има лекарско уверење, ако је штене треба да га држи у посебној корпи, нема ограничења за висину љубимца, и плаћа се половина од путничке карте.
– Наравно битно је и да осталим путницима не смета присуство животиње у возу, мада до сада нисмо имали таквих компликација – кажу из ЈП “Железнице Србије”.
ПОСАО ЛАК И РАДИТЕ ГА ОД КУЋЕ: Драгана за 45 минута узима ДВЕ СРПСКЕ ДНЕВНИЦЕ!
Када су у питању минибусеви ситуација је мало другачија.
– Врло често је недовољно што путници хоће да плате за ношење кућног љубимца. Путници се не слажу, јер је простор мали и узан, још ако је ту пас или мачка уме да буде незгодно. Такође све зависи и од тога докле се путује – кажу из једног приватног комби превоза.