НЕ ЗАБОРАВИТЕ ДА ИЗМИРИТЕ ПОРЕЗЕ! Папрена наплата за сваки дан кашњења - ово су износи
Обратите пажњу да не закасните са уплатом.
Листа многобројних обавеза према држави које морамо да измиримо је подугачка, тако да се неретко дешава да нам промакне плаћање порединих пореза, за које може да нам стигне папрена наплата. Рок за плаћање пореза на имовину истиче данас, 17. маја. Ослобођени наплате неће бити нико поштеђен, чак ни они који нису добили решење од локалних самоуправа.
СВЕТСКИ ИГРАЧИ СЕ ПРИКЉУЧИЛИ РОНАЛДУ И МЕСИЈУ НА MOZZARTOV ПОЗИВ И ПОКЛОНИЛИ СВОЈЕ ДРЕСОВЕ ЗА ПОМОЋ МАЛОМ ГАВРИЛУ
ДА ЛИ ГРАЂАНИ СРБИЈЕ ИМАЈУ РАЗЛОГА ЗА ПАНИКУ? Банка повукла ове новчанице из оптицаја!
ИСПЛАТА НОВЧАНЕ ПОМОЋИ КРЕЋЕ СРЕДИНОМ НЕДЕЉЕ! Више од пола милиона грађана новац ће подићи већ првог дана
Што се тиче уплате пореза на имовину, веома је битно да плаћање буде регулисано у четири једнака дела током године. У противном могућа је додатна наплата камате за разлику у ратама. Поред тога, сваке године уз то нам стиже и порез на возила, половила, некретнине.. као и порези на издавање станова и лични доходак.
Порез на доходак - казна и до 150.000
Овај порез морају да плате сви који су у прошлој години зарадили више од 2.987.424 динара. Сви они морају да до 17. маја поднесу пријаву за плаћање годишњег пореза на доходак у филијалама својих општина. Ако не измире обавезе, могућа је новчана казна до 150.000 динара.
Судећи по искуству из претходних година ову обавезу имаће више од 20.000 људи широм Србије, највише из Београда, Новог Сада, Крагујевца и Ниша.
Порез и за закуподавце
Сматра се да се у Србији издаје више од 500.000 некретнина, као и да мање од неколико процената закуподаваца плаћа и порез за изнајмљивање. Након закључења уговора о закупу, онај који изнајмљује некретнину дужан је да Пореској управи пријави почетак остваривања прихода, као и да плаћа порез на приход од закупа који изности 20 одсто од годишње висине закупине.
У противном, казне за станодавце крећу се чак до 150.000 динара, док су у неким случајевима могуће и казне затвора. Станодавац додатно поред тога мора да плати и цео износ утајаног пореза. Што се тиче подстанара, они могу да добију казну од 20.000 до 50.000 динара.
Порез на употребу пловила
Порез на употребу пловила плаћа се на плутајуће објекте, као и на јахте, бродове и чамце, са моторним погоном, Тако порез на чамац без кабине, дугачак до пет метара и старости до пет година и снеге мотора до 22 KW износи 52 евра.
За оружје од 3.730 динара
Порез мора да плати и свако ко легално поседује оружје. Што значи да лице на које гласи оружани лист, колекционарска дозвола и дозвола за ношење оружја мора да плати порез на оружје.
Порез за оружје за личну безбедност за које је издат оружни лист за држање оружја, односно колекционарска дозвола износи 3.730, динара, а уколико је уз то издата и дозвола за ношење - 18.550 динара.
За аутоматску пушку порез износи 13.730 динара, а за полуаутоматску 5.510 динара. За обвезнике пореза за више комада регистрованог оружја за личну безбедност, којима су издате исправе за ношење оружја, решења се доносе накнадно.