Сада НИКАКО НЕ КУПУЈТЕ некретнине: Тржиште у Србији ЕКСПЛОДИРАЛО, цене настављају да СКАЧУ
Последњих неколико месеци цене некретнина у Србији, али и у земљама региона достижу невероватне висине, толике да могу да парирају оним у светским метрополама.
Стручњаци тврде да ће тај тренд бити настављен и у наредном периоду, а разлоге за то виде у великој потражњи, као и у повећању квалитета објеката који се граде.
Последњих 15 година цене некретнина у Београду су у сталном порасту, а у последњих годину дана је дошло до "вртоглавог скока", те су оборени сви досадашњи рекорди. Тако рецимо, квадрат стана у појединим деловима престонице достиже цену од 4.500 до 5.000 евра.
ОД АВГУСТА ВЕЋИ РАЧУНИ ЗА СТРУЈУ: Уведена је нова такса, а ево ШТА и КОЛИКО ћемо плаћати
НАБАВКА ОГРЕВА У ЈЕКУ: Ево како се крећу цене дрва, пелета и угља
Уколико крећете на пијацу, ДОБРО ПРИПРЕМИТЕ НОВЧАНИК: Цене поврћа ДУПЛО ВИШЕ, ево како се крећу
Како стручњаци тврде, на такво повећање цена некретнина утиче то што у сваком тренутку, рецимо у Београду, постоји потражња за 100.000 квадратних метара стамбеног простора више него што се тренутно нуди, а све што се изгради одмах се и прода.
Урош Грујић из консултантске куће за некретнине објашњава да људи у Србији углавном када имају новца улажу га управо у некретнине, јер им је то најповољније и, како сматрају, најсигурније.
- На повећану куповину некретнина утичу и каматне стопе. Никада није било јефтиније финансирање од стране банака, тако да се доста узимају и стамбени кредити. Подиже се и квалитет градње, па купци могу и да бирају између доста квалитетних објеката. Све то доприноси сталном расту цена некретнина код нас, али и у региону - тврди Грујић.
Како оцењује, такав тренд ће бити настављен и у наредна 24 месеца, једнако за стамбени и за комерцијални сектор.
Грађани, погледајте у новчаник! Ако имате неку од ОВЕ ДВЕ НОВЧАНИЦЕ можете их заменити за право богатство!
ШТА СВЕ СРБИ КУПУЈУ ПРЕКО ИНТЕРНЕТА? Листа артикала које поручују потпуно се разликује од оне у свету
Лоше располажете новцем? Ево СЕДАМ САВЕТА који вам могу помоћи
Београд није усамљена престоница на Балкану у којој се цене некретнина константно повећавају. Слична ситуација је и у Загребу, Скопљу и Сарајеву, тако да ови градови постају по томе све сличнији метрополама попут Беча, где је квадрат око 5.500 до 6.000 евра или Прага где је квадрат нешто скупљи.
Цене некретнина у Хрватској расту већ четрдесет месеци заредом. Цене стамбених објеката у првом тромесечју ове године у односу на последње прошлогодишње тромесечје у просеку су за Град Загреб више за 4,3 одсто, за Јадран 4,6 одсто, док су за остала подручја ниже за 1,4 одсто.
Међу градовима с највећим растом је Сплит, где је у последње две године новоградња поскупела чак 30 одсто. У овој земљи се годишње прода 20.000 некретнина, а сплитско тржиште прича је за себе. Цене стамбених објеката у Хрватској у првом тромесечју ове године порасле су за 3,5 одсто у односу на претходни квартал, док су на годишњем нивоу у просеку више за 7,4 одсто, показују подаци Државног завода за статистику (ДЗС).
Уколико шаљете ПОРУКЕ ОВАКВОГ ТИПА, патићете казну и до 100.000 динара!
Београђанин Ненад кажњен је са 2.500 ЗБОГ ДЕТЕТА, а сада за ИСТУ СТВАР можете и ви платити 5.000
Уколико у року од ДВА ДАНА не уклоните ОВО, плаћате казну преко МИЛИОН ДИНАРА
Цене некретнина у Црној Гори толико су порасле да се цена квадрата у појединим градовима на мору, која иде и далеко изнад 5.000 евра, практично потпуно изједначила са ценама у великим градовима Европе.
У Црној Гори цене зависе од места, али и од близине мора и погледа. У стамбеним насељима Будве, Тивта или Котора квадрат стана се може купити за 1.500 до 5.000 евра, али у понуди има и далеко већих цена и ексклузивнијих локација, где цене бивају и до невероватних 12.000 евра.