Шта МИЛЕНИЈАЛЦИ желе од посла? Доносимо вам ТРИ велике ИСТИНЕ
Лица старости од 25 до 34 године имају невероватних 42.000 долара дуга
Недавно истраживање запослених миленијалаца (рођени од почетка осамдесетих до средине деведесетих година) открило је да више од половине (61%) учесника данас остаје на послу на којем је тренутно не зато што их посао испуњава, већ из сасвим другачијих разлога.
Шта је то што миленијалци желе од свог посла? Доносимо вам три велике истине:
1. На питање шта би помогло да их неки посао више испуњава, 87 одсто миленијалаца је одговорило – већа плата.
Ово може бити помало изненађујуће за генерације које су биле спремне да раде за мање новца у замену за посао који воле и који их испуњава.
Без обзира на то, овај искрен и практичан одговор не треба ни да чуди с обзиром на вишегодишње ниске плате и пливање у дуговима које премашује државне границе.
А будући да је истраживање рађено у Америци, њихова реалност је да више од 44 милиона Американаца у просеку има 33.000 долара студентског дуга, док миленијалци старости од 25 до 34 године имају невероватних 42.000 долара дуга.
Многи миленијалци живе преко својих могућности или тренутних зарада јер нису у стању да покрију своје основне трошкове живота.
У ствари, 4 од 10 миленијала кажу да су њихови свакодневни трошкови као што су намирнице, брига о деци и комуналије главни разлози дуга на кредитним картицама.
Миленијалци оснивају породице и не само да имају децу, већ и њихови родитељи улазе у старост у којој ће им требати додатна помоћ и финансијска подршка да би остали здрави.
Да би се прилагодиле новим условима и захтевима радника, компаније морају да ставе акценат на флексибилно радно време, рад од куће и да постају напредније у начину структурирања типичног радног дана.
Истраживање Глобал Воркплејс Аналитике (Глобал Workplace) и ФлекЈобс-а показује да је рад на даљину порастао за 91одсто у последњих 10 година, а изгледа да ће тек расти у наредним годинама.
Због тога, послодавци би требало да анкетирају запослене, да сазнају њихове потребе, жеље, планове када је реч о приватном и пословном животу и томе прилагоде радно време и друге услове рада.
Предузеће има потребе, али их имају и запослени. Ако они нису заговољни то ће се највише одразити на посао.
Миленијалци ће до 2050. године чинити половину радно способног становништва, замењујући своје родитеље, припаднике генерације X.
Под миленијалцима се сматрају људи рођени од почетка осамдесетих до средине деведесетих година, одрасли у несигурном добу озбиљне финансијске кризе, као пионири технолошких промена, укључени у глобални свет много више него претходне генерације.
Како се за сваку генерацију везују поједине карактеристике, тако и миленијалце прате одређени стереотипи, чијем прихватању и ширењу знатно погодују радне навике и радна етика миленијалаца која се разликује у великој мери од навика њихових родитеља, баба и деда.
За њих се најчешће каже да крше правила и да су лењи.
Отприлике 28 одсто миленијалаца криви ове етикете за свој осећај непоштовања, а ово осећање утиче и на њихову повезаност са компанијом у којој раде.
Истина је да миленијалци поштују ауторитет, али они га највише поштују када се заслужи, а не форсира. Ово би могла бити горка пилула коју послодавци треба да прогутају, али ако желите да највећа генерација радне снаге ради за вас, створите однос с њима на бази међусобног поштовања.
Инспектори ће АНОНИМНО куповати храну и слати узорке на анализу - ЦИЉ ЈЕ ДА СЕ несавесни казне
Они у Србији зарађују 181.381 месечно! Где су у нашој земљи НАЈВЕЋЕ, а где НАЈМАЊЕ ПЛАТЕ?
Русију не брину санкције, имају капацитете да заврше Северни ток 2
Министарство продаје заплењене тартуфе - ЕВО о којој количини је реч
Опрезно са уништавањем глодара - можете нашкодити птицама!