НОВИ ЗАКОН ДРЖАВЕ РЕШАВА СВЕ ПРОБЛЕМЕ ПОЉОПРИВРЕДНИКА: Србија излази у сусрет младима да увећају своја газдинства
Многе породице се баве ратарском производњом, првенствено гајењем шећерне репе и кукуруза, на око 600 хектара, махом узетих у закуп
Нови закон о пољопривредном земљишту требало би да реши многе недоумице и проблеме које тренутно муче пољопривредне произвођаче.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2020/12/06/profimedia-0295653828_1.jpg?itok=WWSNlc1y)
НАУЧИТЕ ДА КОМУНИЦИРАТЕ ПОСЛОВНО: Ово су најважније бизнис скраћенице и њихова значења
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/322742/profimedia-0043334734.jpg?itok=tCe30chc)
Отвара се фабрика у Јагодини: Нова радна места за више од 100 радника!
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/05/06/devojka-posao0608939410.jpg?itok=uAg_twL7)
Сматрате да заслужујете већу плату, али не знате КАКО ДА ТО СХВАТИ И ВАШ ШЕФ?
То сматра министар Бранислав Недимовић, који је у друштву Чедомира Божића, покрајинског секретара за пољопривреду, у пратњи народног посланика Велибора Милојичића и председника СО Кула Владимира Ђуровића, посетио газдинство породице Ровчанин у Сивцу.
Ова породица се бави ратарском производњом, првенствено гајењем шећерне репе и кукуруза, на око 600 хектара, махом узетих у закуп.
- Пољопривреднике у селу, нарочито младе, највише занима како да купе државну земљу или да је добију у закуп на дужи рок, јер се тренутно нуди на лицитацији на период од само 12 месеци - рекао је домаћин Милан Ровчанин.
Министар Недимовић је казао да смо још у процесу реституције, која ће бити завршена за годину-две.
- После тога ћемо озбиљније моћи да приђемо проблему државног пољопривредног земљишта и решавању све чешћих захтева, посебно младих земљорадника, да дођу до тих ораница - предочио је министар.
- Држава ће сигурно изаћи у сусрет младима који желе да остану на имањима својих очева и дедова и развијају и увећавају своја газдинства.
Ђуровић је истакао посебно задовољство што су кључни људи за пољопривреду посетили Сивац, који има највећи атар (15.500 хектара) у кулској општини.
- У овом селу нема фабрика, него је главна делатност пољопривреда, са великим бројем мањих газдинстава, која запошљавају по десетак људи - рекао је председник СО.
Покрајинском секретару је указано на потребу уређења каналске мреже за наводњавање и одводњавање, која је врло битна за пољопривреднике.
- Већ почетком недеље ћемо са представницима "Вода Војводине", које управљају каналском мрежом, изаћи на терен и сагледати целокупну ситуацију у кулској општини, посебно на Малом Стапару, за шта су сивачки пољопривредници највише заинтересовани - рекао је Божић.
Значајне су информације које смо добили од домаћина, јер ће нам користи у креирању нових конкурса за доделу субвенција пољопривредним произвођачима.