ТРАНСПАЦИФИЧКО ПАРТНЕРСТВО: Кина и Канада разматрају стварање зоне слободне трговине
Биће спроведена студија о изводљивости о стварању зоне слободне трговине између Кине и Канаде, рекао је кинески премијер Ли Кећијанг након састанка са канадским премијером Џастином Трудоом.
Трудо је тренутно у својој првој званичној посети Пекингу.
- Кина и Канада имају мултивекторску сарадњу у трговини и економије. Стране су се усагласиле да припреме студију о изводљивости о успостављању зоне слободне трговине између Кине и Канаде што је пре могуће - рекао је кинески премијер на конференцији са Трудоом.
НОВИ УЗЛЕТ МОНРООВЕ ДОКТРИНЕ: Шта са собом доносе ПРОМЕНЕ У ЛАТИНСКОЈ АМЕРИЦИ?
Кина је други највећи трговински партнер Канаде, након САД-а.
Две државе би требало да пошаљу сигнал глобалној заједници да ће бранити либерализацију међународне трговине и промовисати спровођење инвестиција, рекао је кинески премијер.
НОВО ПУШКАРАЊЕ: У Данској рањена два полицајца и цивил!
Претходна канадска влада је разматрала ово питање, али није урадила ништа конкретно.
The Цанадиан делегатион то China will work closely with Chinese леадерс то болстер оур shared prosperity анд grow the Цанадиан middle class.— ЦанадианПМ (@CanadianPM) Аугуст 29, 2016
- Када преговарате са Кинеизма, они су далеко више змајеви него панде, упркос чају и лепињама - рекао је бивши канадски дипломата у Хонг Конгу.
НЕ ПРИХВАТАЈУ НОВОГ ПРЕДСЕДНИКА: Задах грађанског рата се шири Бразилом! (ФОТО/ВИДЕО)
Welcome то China @CanadianPM! We look forward то сееинг you ин Беијинг tomorrow! pic.twitter.com/ZqhIL2coOP— Цанада ин China (@CanadaChina) Аугуст 29, 2016
Према резултатима гласања раније овог месеца, 46 одсто Канађана је подржало договор са Кинезима, што је десет одсто више него пре две године.
Ипак, гласање је показало да мање Канађана верује да је поштовање људских права у Кини унапређено. Више од половине преферира да се Канада уздржи од оваквих економских аранжмана у азијским земљама, пре свега због питања људских права.
ПОЉАЦИ ТВРДЕ: ЕУ је у највећој кризи у својој историји
Пекинг тежи да привуче 100 милијарди долара од Канаде у Азијску банку за инфраструктурне инвестиције (АИИБ). Банка је успостављена како би подржала развој кинеске инфраструктуре.