Битна је "Брига за сваку кап" Заовинског језера - воденог драгуља Србије
Мање отпада у предивном језеру свакако је срећан крај ове еколошке акције, али још је важније грађане едуковати и освестити о важности очувања природе и вођењу бриге о истој.
Захваљујући еколошком пројекту симболичног назива "Брига за сваку кап", који су покренули компаније Хенкел и Делез Србија, очишћено је Заовинско језеро. Пројекат чишћења језера у организацији ронилачког клуба Корал-Адриатиц Сцуба окупио је бројне љубитеље природе који су се удружили и заједничким снагама довели ову акцију до најлепшег могућег епилога.
Десетине хиљада чланова Удружења ЦарГо са територије САД
ВЕЛИКА КРИЗА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ: Кафићи под кључ, а радници на биро!
ЈОШ УВЕК БЕЗ ДОГОВОРА: Туристичке агенције без полиса осигурања, даље пословање неизвесно
Сјајни резултати најбољи су показатељ организаторима да су њихови напори наишли на одличан одзив заједнице. Са заједничким циљем да Заовинско језеро буде чистије, а околина здравија за живот, Хенкел и Maxi су у августу месецу покренули продајну акцију у којој су могли да учествују сви грађани куповином Фа, Schauma и Вадемецум производа у Maxi супермаркетима. Акција у продајним објектима трајала је два месеца, те након тога водени драгуљ на планини Тари очишћен је од нешто више од 20 врећа отпада. Већином пластичне боце, лименке, гуме и делови кухињских апарата загадили су дно језера у западној Србији. Место на језеру, где је еколошка акција одржана, изабрано је због специфичности локалитета који се налази у западној Србији, а припада територији општине Бајина Башта. Управо та локација, недавно је постала део Националног парка Тара, а колико је посебно ово место говори и чињеница да је баш тамо откривен живи фосил биљног света - Панчићева оморика.
- Веома смо поносни на овај пројект и чињеницу да смо са нашим партнерима, иницијативу ,Будимо одговорни чувајмо сваку кап', већ сада позиционирали као снажан пројекат који има озбиљне резултате и који отвара питање свести о заштити чистоће вода. Количине отпада које је изронио вредан тим рониоца озбиљно нас упозоравају да морамо наставити са акцијама чишћења и јако сам захвална партнерима из компаније Делез Србија и РК Корал-Адриатиц Сцуба који нас подржавају у овим напорима - истакла је Петра Рајнпрехт, бренд менаџер компаније Хенкел.
Да је битно освестити грађане о томе колико уништавамо природу, препознали су и партнери пројекта.
- Заштита животне средине и подршка локалној заједници међу приоритетима су одговорног пословања наше компаније. Увек се радо одазивамо у све еколошке пројекте наших партнера, а дугогодишња стратешка сарадња са компанијом Хенкел и укључивање наших купаца, овог пута су заслужни за лепше и чистије Заовинско језеро - истакла је Милица Поповић, менаџер корпоративних комуникација компаније Делез Србија.
Мање отпада у предивном језеру свакако је срећан крај ове еколошке акције, али још је важније грађане едуковати и освестити о важности очувања природе и вођењу бриге о истој.
- Изузетно смо срећни и задовољни са резултатима које је овај пројект постигао. Оно што делује као мотивација да наставимо даље са акцијама чишћења јесте управо оно што видимо кад заронимо и отпад који изронимо са дна наших река и језера. Тај проблем годинама је запостављен и хвала компанијама Хенкел и Делез Србија што су одлучили да помогну у решавању овог проблема - закључио је Иван Станковић, власник центра Корал-Адриатиц Сцуба.