Дирљива исповест купца ИМТ-а: Одрастао уз фабрику на Новом Београду, мајка му је Српкиња
Како је испричао, саветници у њиховој фирми су последња четири директора ИМТ
Дечја игра уз Индустрију машина и трактора Београд, после скоро четири деценије изродила је продају ИМТ - индијском гиганту "Тафе".
Прочитајте и:
Наиме, Камал Ахуђа, заменик директора "Тафе" за европско тржиште, рођен је у Београду. Одрастао је уз фабричку ограду, а отац Вед Пракаш Ахуђа је међу првим људима у "Тафеу" још од шездесетих година. Жеља му је, како каже – испуњена.
- Толико сам гурао ово и желео да "Тафе" купи ИМТ, нарочито да све то доживи мој отац, који има 85 година и који и даље руководи читавом компанијом - у даху је испричао Ахуђа, који је у понедељак, у име компаније "Тафе" пазарио фабрику ИМТ за 66,8 милиона динара, наводи лист.
- Мајка ми је Српкиња, а отац Индијац. Овде сам рођен. Ишао сам у Основну школу "22. октобар". Са 10 година сам отишао у Индију, а касније у Аустрију. Отац је био директор у "Тафеу" и шездесетих година, када је и почела сарадња између ове индијске компаније и ИМТ. Та сарадња трајала је до почетка ембарга и сигурно је остварена размена од 250 милиона долара - рекао је Ахуђа.
Како је испричао, саветници у њиховој фирми су последња четири директора ИМТ. Технологија која се примењује слична је оној коју је имао ИМТ, па зато не треба да чуди откуд "Тафе", опет, у Србији.
- Нисмо се појавили одједном. Ми смо везани за ИМТ. Отац, који има и фотографије са Титом и даље ради за "Тафе" - он је директор, а ја заменик. Наша компанија је присутна свуда у свету. Власница "Тафеа" је наша рођака и једна изузетно успешна жена. Наша жеља је била да отац доживи да ИМТ буде део "Тафеа" и у томе смо успели. Ово смо дуго покушавали, али из разних разлога није се могло. Само да погледате тракторе "тафе 42" и ИМТ 539, видећете да су то буквално исте машине - каже купац ИМТ-а.