ПАНИКА У ВЕЛЕЊУ: Нови власник Горења најављује отказе у 2020. години
Трећина запослених у Велењу је вишак, нови кинески власник неће толерисати губитке у наредној години!
Словеначи произвођач кућних апарата Горење и ове ће године пословати с великим губитком. Кинески власник, корпорација Хисенсе, то жели да промени па циља на добит од 30 милиона евра у 2020.
Како је у понедељак на конференцији за новинаре казао директор Горења Лан Лин, рачуна се да ће Горење ове године имати 40 милиона евра губитка, док је циљ да се следеће направи прелом у пословању и забележи добит од 30 милиона евра.
Како је појаснио, то би се постигло модернизацијом парка и већим учинком пословања, али и смањивањем броја запослених, што се у првом реду односи на оне у управи, људе који раде на пословима заштите, односно тзв. "беле оковратнике".
ЗАДУЖЕНОСТ КОМПАНИЈА САМО ШТО НЕ ЕКСПЛОДИРА! Сваког тренутка може да дође до НОВЕ ЕКОНОМСКЕ КРИЗЕ, а ГРАЂАНИ су на удару
Чачак, Краљево и Трстеник добили новац за санацију депонија
Одличне вести за Краљевчане: 5.000 људи добија посао!
У ту категорију запослених рачуна се да спада око хиљаду људи у Валењу, међу којима је од 20 до 30 одсто по садашњим проценама "прекобројних".
Горење у Словенији запошљава више од 6.000 радника, а још 4.000 у другим европским земљама, првенствено у Чешкој и Србији. Рачуна се да је у Велењу око хиљаду радника запослених у управи. Део би био отпуштен уз отпремнине, а део премештен у Љубљану, где ће се идуће године успоставити управа за све Хисенсеове компаније у Европи.
Уколико се не постигне профитабилност пословања у Горењу, у питање би могла доћи и градња нове фабрике Хисенсеових телевизора у Валењу идуће године, у којој би дошло до новог запошљавања, упозорио је Лан Лин.
Кинеска корпорација преузела је Горење током 2018.
Иначе, Горење је у Србији присутно на три произодне локације - у Ваљеву се производе фрижидери и замрзивачи, у фабричком комплексу у Старој Пазови бојлери, а фабрика у Зајечару производи машине за прање и сушење веша.