ЦЕО ГРАД ПОРЕД МОРА НА ПРОДАЈУ: Има само један кафић и ДВА СТАНОВНИКА (ВИДЕО)
Понуде се примају до 20. новембра.
Некада давно су у овом граду многи људи живели и радили у индустрији бисера, али временом је популација одлазила у веће градове. Индустрија базирана на прикупљању бисера започета је у Косаку 1880-тих, а до 1895. године је било 57 бродова на којима је радило више од хиљаду људи.
У ОВОМ СРПСКОМ ГРАДУ МАЈКАМА ДУПЛО ВЕЋА ПОМОЋ: Са 20.000 на 40.000, плус ваучери од 30.000 динара
Момировић: Трговишту и Медвеђи обезбедили смо 11 тона евро дизела и бензина као помоћ током санирања последица поплава
ВЛАДИМИР ЛУЧИЋ доноси добре вести: ДВОЦИФРЕН РАСТ ТЕЛЕКОМА
Ипак, град је напуштен пре 70 година и сада има само два становника, а то су Рајс Остерлунд и његова партнерка Шенон Ервин који држе кафић. Град је у власништву владе која је одлучила да га прода. Реч је о месту регистрованом као државна баштина, његова површина износи 22,2 хектара, у њему се налати 12 заштићених објеката, а ту је и оближње острво Јарман.
Влада није јавно објавила цену, но предност имају они који желе да купе град и фокусирају се на развој туризма, смештај, камповање, кафиће и галерије. Циљ је и опоравак града као и осигурање дугорочног очувања и будућност управљања местом.
Понуде се примају до 20. новембра.
У граду се налази популарни кафић поред мора и продавница сувенира, галерија и музеј смештени међу обновљеним историјским зградама. Постоје одличне туре за шетњу, могућност пливања и роњење у, и око задивљујуће плаже Сетлерс.
Са својим језивим празним улицама, мрачном историјом, колонијалном архитектуром и задивљујућом локацијом на обали, удаљени Косак је необична, али вредна туристичка атракција, преносе медији.
Године 2020. је било речи да би овај град могао бити избављен из хибернације, јер су наводно у току били планови да се развије у већу туристичку атракцију са смештајем у еко-туризму, кафићима, галеријама и камповима.