ИЗГРАДЊА У ЧЕРНОБИЉУ: Шпанија издваја МИЛИОН ЕВРА за пројекат у зони чернобиљске НУКЛЕАРНЕ КАТАСТРОФЕ
То ће бити друго такво постројење у том подручју.
Шпанија ће из државног буџета издвојити милион евра за пројекат изградње соларне електране у зони чернобиљске нуклеарне катастрофе.
- Украјина, у којој се налази злогласна зона искључења, и Шпанија недавно су договориле да ће Мадрид финансирати пројекат у складу са Кјото протоколом о емисији гасова са ефектом стаклене баште - рекао је Анхел Санчес из шпанске Канцеларије за климатске промене.
Шпанија ће, како је додао, уложити више од милион евра у изградњу објекта.
Србија је била на КОРАК ДО БАНКРОТСТВА, а сада већ ЧЕТИРИ ГОДИНЕ ИДЕМО НАПРЕД СА СУФИЦИТОМ у буџету
Добре вести за пензионере: Ево КАДА ће бити повећање пензија!
КРАЈ ЗА БАНКУ ДУШКА КНЕЖЕВИЋА: После 2 неуспеле докапитализације увела стечај!
Стручњаци тренутно развијају пројекат и није јасно када ће изградња почети.
Протокол из Кјота је међународни споразум о смањењу емисије гасова са ефектом стаклене баште којио је потписан 1997. године, али је на снагу ступио тек 2005.
Више од 190 држава је постало део тог документа, а развијене државе су се договориле да помогну земљама са мањим ресурсима да заштите животну средину.
Државе ЕУ и њихови савезници обећали су да ће у те сврхе трошити 410 милиона долара годишње, а Шпанија издвајање новца из буџета за изградњу ове електране у Чернобиљу правда управо обавезама по основу овог споразума.
Нове измене на помолу: ЛАЖНА БОЛОВАЊА кажњаваће се ОТКАЗОМ!
Вучић обишао пројекат Београд на води: Највеће градилиште у овом делу Европе
БУДУЋНОСТ ЈЕ СТИГЛА: Електронска идентификација грађана Србије и путем мобилног телефона
Пре више од 30 година, реактор број четири експлодирао је дубоко унутар атомске централе "Лењин" у Чернобиљу, покренувши најгору нуклеарну катастрофу коју је свет видео.
Букнули су пожари, а нуклеарно гориво горело је дуже од десет дана ослобађајући радиоактивност једнаку експлозији најмање 200 атомских бомби бачених на Хирошиму.
Од тада подручје Чрнобиља није погодно за живот због контаминације.
Ипак, украјинске власти су отвориле око 25 квадратних километара те зоне за соларне пројекте и добиле више од 60 понуда страних инвеститора из Данске, Немачке, Кине и САД.