КАКО ИЗБОРНА КРИЗА У АМЕРИЦИ МОЖЕ НЕГАТИВНО УТИЦАТИ НА СВЕТСКУ ПРИВРЕДУ? Кремљ изнео своје мишљење
Амерички председнички избори су завршени, а у току је пребројавање гласова
Било каква неодређеност у дуготрајном сумирању изборних резултата у САД има потенцијално негативне последице по светска питања и економију, рекао је портпарол Кремља Дмитриј Песков, истакавши да треба сачекати да се ситуација са сумирањем резултата разјасни.
ТЕСЛА НА ИВИЦИ БАНКРОТА? Маск дели отказе, инвеститори врше притисак
ЦЕНЕ ЗЛАТА СКОЧИЋЕ БЕЗ ОБЗИРА НА ЕПИЛОГ ИЗБОРА: Ко год да победи у САД ловци на племенити метал биће на добитку
ДА ЛИ НАС ЧЕКА ПРОЛЕЋНИ СЦЕНАРИО? Постоји ли могућност да цене маски поново скоче и на коју цену?
- Било каква неодређеност у најмоћнијој светској економији, у једној од највећих држава света свакако има и потенцијално може имати негативне последице по светска питања, пре свега, по светску економију. Видећемо колико ће трајати тај период нејасноће и колико ће бити снажан тај утицај - рекао је Песков одговарајући на питање како ће се ситуација са трајањем сумирања резултата председничких избора у САД одразити на светску економију.
Он је нагласио да је боље сачекати да ситуација постане јасна.
- Наравно, сумирање резултата избора у САД и актуелна ситуација не пружају могућност да се то (резултати председничких избора) на било који начин коментарише, и у овом случају ми сматрамо да је боље да направимо паузу и сачекамо разјашњење ситуације - рекао је Песков.
Песков није желео да одговори на питање шта је разлог па су изостале оптужбе о мешању Русије у председничке изборе у САД.
- Знате да се све што се тиче наше земље у САД, нажалост, доживљава као провокација. Зато хајде да ништа не коментаришемо. Вероватно Американци сами треба да реше своје ствари - одговорио је Песков.
Такође је саопштио да су руски председник Владимир Путин и његов белоруски колега Александром Лукашенко телефоном разменили мишљења о дешавањима у САД.
Амерички председнички избори су завршени, а у току је пребројавање гласова. У трци су два кандидата за Белу кућу, председник САД Доналд Трамп кога предлажу Републиканци и Џо Бајден испред Демократа.