Куповина гардеробе у ДРАСТИЧНОМ ПАДУ, а шопинг молови празни: Ево како КОРОНА ВИРУС утиче на МОДУ
Сада када тржни центри раде скраћено, а људи избегавају гужву, како ће се модни гиганти изборити с кризом?
Пандемија корона вируса дефинитивно утиче на све друштвене и привредне секторе, на нашу свакодневицу, ментално здравље, али и на очување радних места, односно профит. Посебно када је реч о продаји, туризму, авио-компанијама.
"Суздржите се два месеца и не отпуштајте раднике" Вучић обећао помоћ државе приватницима
ОВО СУ ОБАВЕЗЕ СВИХ ПОСЛОДАВАЦА У СРБИЈИ ТОКОМ ВАНРЕДНОГ СТАЊА: Ко их не поштује, прете велике казне
ЗАЛИХА ИМА ДОСТА: Србија одобрила ИЗВОЗ најважније намирнице, а ево коме је прво шаље!
Мода је последњих деценија међу областима које доносе највећу зараду, о чему сведоче и редови у радњама, нагло смењивање трендова, отварање нових шопинг молова.
Међутим, сада, када људи избегавају гужву или пробавање ствари које је неко већ пробао, поставља се питање како ће се кризна ситуација одразити на модне гиганте?
Сајмон Волфсон, испред познате британске компаније Next, каже да бележе драстичан пад продаје, и додаје да људи чак не желе ни онлајн да купују, јер седе код куће, па немају где да носе нову одећу.
Ипак, истиче да постоји одређен део производа који "опстаје": то су пиџаме, тренерке, ствари за децу.
Иначе, Волфсон је предосећао да ће се ово десити, још када је корона захватала само Кину. BBC наводи да су укупни приходи од продаје (онлајн и физичке) групације Next у 2019. порасли за 3,3 одсто, односно на око 4,5 милијарде евра.
И они нису једини, сличне последице трпи светски познати ланац Inditex, који под својим окриљем има звучна имена, а најпопуларнији је бренд Зара. Према писању Гардијана, онлајн и физичка продаја само једног бренда, Заре, опала је за око 24 одсто од марта, тако да сада посежу за финансијским резервама.
За више информација о корона вирусу можете контактирати 064 8945 235 (број који је отворило Министарство здравља), затим Институт за јавно здравље Србије "Др Милан Јовановић–Батут" (ул.Др Суботића бр.5, 11000 Београд; Тел: 011 2684 566) или институте/заводе за јавно здравље на територији на којој боравите.