"НЕ ОДУСТАЈЕМО ОД СВОЈИХ ЗАХТЕВА" Напето до самог краја - фриленсери позвани да учествују у изради закона о раду
Представници фриленсера поновили су да је налажење решења за проблем наплате пореза, односно то да Влада Србије одустане од ретроактивне наплате, услов за њихово учешће у изради новог закона о раду.
Удружење радника на интернету прихватило је позив Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања да учествује у радној групи за израду новог закона о раду, али не одустаје од својих захтева у вези са опорезивањем ове врсте послова, саопштило је то удружење.
Када узимате АНТИБИОТИК обавезан је и неки пробиотски производ: Проф. Ђорђевић саветује како да изаберете НАЈЕФИКАСНИЈИ И НАЈБЕЗБЕДНИЈИ!
КАКВА ЈЕ ТО МЕГА-БАТЕРИЈА: Илон Маск и "Тесла" иза тајног пројекта за снабдевање Тексаса струјом
СЈАЈАН РЕЗУЛТАТ УСРЕД ПАНДЕМИЈЕ: Јавни дуг Србије осетно пао у јануару и далеко је испод лимита ЕУ
- Јуче смо одговорили на позив за учешче у радној групи и нагласили да чврсто стојимо у намери да учествујемо у изради закона, који ће нам омогућити да постанемо једнаки са другим грађанима и у правима и у обавезама, али да је за нас примарно да Влада одустане од опорезивања радника на интернету за претходни период и да је то наш основни захтев - наглашава удружење српских фриленсера.
Представници фриленсера поновили су да је налажење решења за проблем наплате пореза, односно то да Влада Србије одустане од ретроактивне наплате, услов за њихово учешће у изради новог закона о раду.
- Ми остајемо у нашој земљи, и важно је да се наш законски статус реши. Без закона ми немамо никакве гаранције, ни заштиту. Због лоших закона се налазимо у ситуацији где нам прете отимањем свега што смо до сада зарадили - наглашава Удружење радника на интернету.
Ова асоцијација је подсетила да је још 10. новембра прошле године предала своје захтеве Влади Србије и Министарству финансија, од којих је основни да се пореска контрола ових прихода не врши за период уназад, односно све док се не уреди законски статус ове категорије радника и не усвоји одговарајући порески модел за њих.
Додаје се да су преговори са Владом Србије трајали три недеље окончани предлогом Владе који је Удружење одбило, јер је оценило као неприхватљив, и да фриленсере тера у дужничко ропство.
- Јасно и гласно смо им рекли и много пута поновили, да тај наводни дуг није настао нашом кривицом, већ грешкама Пореске управе - навело је Удружење радника на интернету.