Немају више шта да рециклирају? Ова држава УВОЗИ ОТПАД из других земаља и на томе ЗАРАЂУЈЕ!
Шведска је једна од првих држава која је увела таксе на фосилна горива 1991. те сада користи углавном обновљиву електричну енергију.
Према последњим истраживањима утврђено је да је Шведска веома успешна у рециклирању отпада. Уствари, ова држава је почела да увози отпад из других држава зато што нема више шта да прерађује.
Швеђани су оријентисани према животу у природи и свесни су ствари које се морају радити како би се решили проблеми у околини.
- Дуго смо радили на томе да људе уверимо како је потребно рециклирати ствари, а не бацати их, како бисмо могли напредовати даље - казала је директорка комуникација компаније за рециклажу Авфал Свериге - Ана Грипвел.
Три компаније удружиле снаге: Отвара се прва европска фабрика за производњу ОДРЖИВОГ АВИО-ГОРИВА!
МИТОВИ О ОДЕЋИ ИЗ КИНЕ: Могу ли ствари бити квалитетне и јефтине
ОПОРАВИТИ СРПСКУ ФЛОТИЛУ: Руски инвеститори заинтересовани да улажу у ову грану наше привреде
Током неколико протеклих година Шведска је развила посебан систем рециклирања тако да се чак и отпад који сагоревају приватне компаније користи за загравање кућа током дугих и хладних зима.
- То је кључни разлог зашто имамо овакву мрежу, тако да бисмо могли да извлачимо што више користи из отпада. У другим државама он иде кроз димњак, код нас се користи за више корисних ствари - додала је Грипвел.
ДА ЛИ БИСТЕ ЖЕЛЕЛИ ОВАКВУ? Погледајте пројекат куће којој је БАЗЕН КРОВ (ФОТО)
Српска фирма ПОБЕДНИК такмичења европских стартапова!
Држава јефтино продаје некретнине: Погледајте за колико пара можете купити кућу у центру Београда
Циљ многих кампања које је покренула компанија Авфал Свериге јесте да пошаљу поруку људима како се отпад може поново користити за многе сврхе. Ипак, Грипвел увоз отпада из других држава наводи као привремену ситуацију, казавши како Шведска очекује да ће друге државе следити њихов пример и користити отпад као и они.
- Свесни смо да је за све то потребно још времена- закључила је додавши да шведске власти улажу у производњу иновативних техника за рециклажу и унапређење многих система у држави.