ПОСЛОДАВАЦ ОТКРИО ШТА МОРАТЕ ДА ПРЕЋУТИТЕ ТОКОМ РАЗГОВОРА ЗА ПОСАО: Ни у ЦВ једну ствар никако не смете да ставите
Ментално здравље је највећи проблем.
Приликом пријаве за посао врло је важно да у свој ЦВ и мотивационо писмо наведете оно што вас чини прикладним кандидатом за позицију на коју се пријављујете. Међутим, неки кандидати преувеличавају своје вештине и квалификације али откривају и неке непотребне ствари што послодавци сматрају великим минусом.
Управо због тога директор једног кампа је на свом Фејсбуку у сада већ виралној објави набројао шта би људи требало да изоставе када састављају свој ЦВ.
- Знам да многи људи који долазе код мене, траже свој први посао, што је одлично. Знам да је научити како бити добар на интервјуу за посао вештина и не очекујем да млади људи који ми дођу буду савршени. Али бих волео да престану да ми говоре приватне здравствене информације у пропратном писму или током интервјуа - написао је он.
"То је непримерено"
- Не могу ни да пребројим број пропратних писама које сам добио а у којима су људи писали да имају проблема са менталним здрављем и рекли ми своје дијагнозе. То је неприкладно и ставља ме у непријатну позицију. Радо ћу вам пружити смештај ако вас запослим, али чудно је сазнати нешто о некоме кога први пут срећеш и зато се питам да ли могу да ти поверим поверљиве податке о људима у кампу - рекао је он.
Како је даље објаснио, не мора чак ни он, као директор знати сваки детаљ живота неког кандидата и то на првом интервјуу.
- Овде се не ради о срамоти људи због лошег менталног здравља, само наглашавам да не морам да знам сваки детаљ о вама када се први пут сретнемо - закључио је он.
Многи се нису сложили са њим
Многи се ипак нису сложили са њим, те су му у коментарима писали да би заправо било добро да кандидати упозоре послодавца на њихово ментално здравље и да то не би требало да буде проблем.
- Не разумем, неко је дошао код вас потпуно искрено. Откривањем таквих ствари заправо жели да вам каже да неће ништа скривати од вас. Ужасно је то што сте рекли - био је један од коментара испод објаве.
Ипак, било је и оних који су га подржали и писали да млади људи "често измишљају" и "сами себи постављају дијагнозе".
Извор: Србија Danas/Index/Блиц/М.А.