ОНИ У СРБИЈИ ЗАРАЂУЈУ И ДО 7.500 ЕВРА! Посао за који се не чека ни дан
Програмирање је од почетка 21. века постало једно од најтраженијих и најплаћенијих професија, како у Србији тако и у свету. Вредност услуга које ИТ компаније пружају су дуже време у порасту, што доводи до све већих плата ИТ стручњака, а они који се одлуче да стекну одговарајућу експертизу не чекају ни дан на посао у струци.
Како се незванично сазнаје из једне ИТ компаније која се бави веб дизајном, они своје програмере месечно плаћају од 1.210 евра, колико примају јуниори који програмирају на Flutter-u, до око 4.860 евра, колико плаћају сениоре у Реацт-у.
Највећу разлику у платама поред самих платформи и програмских језика којима програмери програмирају, чини и искуство тако да није редак случај да су сениор програмери плаћени три и више пута од својих јуниор колега.
ЗЕМЉА ЕУ У ПАНИЦИ - НЕМАЈУ АЛТЕРНАТИВУ! "Укључити реакторе да не би било несташице струје"
МОЋ АМЕРИКЕ СЛАБИ: Форбс објавио листу најбогатијих - број милијардера из САД драстично опао
АБАЗОВИЋ ДОЛАЗИ У БЕОГРАД: Премијер Црне Горе ће учествовати на сајму вина "Винска визија Отворени Балкан"
Према анализама, програмери у Србији зарађују и до 7.500 евра на месечном нивоу, а просечна плата запослених у ИТ сектору је чак 3 пута већа од просечне зараде у дугим секторима.
То је због тога што је, према званичним подацима са сајта HelloWorld.rs, потражња за ИТ кандидатима порасла чак 65% у 2021.
ИТ тржиште у Србији је током претходне године достигло рекордних 700.000.000 евра, а извоз ИТ услуга чак 1,7 милијарди евра, са јаким потенцијалом за будући раст. Програмери, али и сви остали запослени у ИТ сектору, званично су најмање осетили последице епидемије коронавируса.