Отворено светско такмичење у решавању пословне студије случаја BICCC 2024
У понедељак, 4. марта 2024. године на Факултету организационих наука, отворено је девето по реду светско такмичење у решавању пословних студија случаја, Белграде Business Интернатионал Цасе Цомпетитион (BBICC), које окупља студенте са чак 20 престижних светских универзитета и бизнис школа из 14 држава.
Академски хор Полифон који чине запослени са ФОН-у улепшао је саму свечану церемонију отварања, након чега се присутнима прва обратила Нађа Стевановић, потпредседница Организационог тима BBICC-a, пожелевши свим присутнима добродошлицу након чега је истакла значај развоја младих талената и иновативних идеја на међунардном нивоу.
Председница организационог тима BBICC-a 2024, Исидора Марковић, обратила се присутнима, уз топле речи добродошлице и захвалности свим универзитетима који су дошли, декану Факултета организациних наука проф. др Милану Мартић, и целом колективу факултета, као и целом организационом тиму који стоји иза организације овог такмичења.
Немања Јевтовић, председник Професионалног управног одбора BBICC-a, истакао је да су такмичења овог типа намењена пре свега учењу и стицању нових способности и искустава. Он је објаснио учесницима на који начин је потребно да приступе у односу са жиријем, како да аргументују своје одговоре, као и да ово искуство може да им помогне како у професионалном и личном развоју.
Након њега, присутнима се обратила Милица Ђурић Јовичић, в.д. директор Фонда за науку Републике Србије за који ће студенти решати изазовну студију случаја. Она је представила резултате и даље правце Фонда за науку и истакла значај како млади виде науку.
Проф. др Весна Дамњановић, оснивачки и водећи директор BBICC-a, пожелела је пристунима добродошлицу, враћајући се на успомене са прве организације овог такмичења. Она је објаснила колико су такмичења у решавању студија случаја значајна за обликовање умова младих талената и ширење познанстава. Поред свих захвалница које је упутила Факултету организационих наука, свим партнерима такмичења и организационом тиму BBICC-a, посебну захвалност упутила је свом ментору, проф. др Винки Филиповић.
На самом крају, обратила се Вукица Маричић, саветница у Министарству науке, технолошког развоја и иновација која је истакла значај подршке младим талентима и њихову улогу у научном и технолошком развоју као и иновативног начина размишљања који су кључни за даљи развој Србије.
Такмичари ће на овогодишњем BBICC-u имати прилику да решавају три реална пословна изазова, а своја решења ће представити жирију који чине представници компанија које задају студије случаја, представници државних органа, индустријски експерти и алумни чланови Цасе Study Цлуба парт оф БЦА СЕЕ.
На крају отварања представљени су сви учесници такмичења као и фотографије које су припремили на тему како виде Србију, с циљем да се поред едукативне димензије студенти упознају са српском културом и традицијом.
Финале такмичења ће се одржати 9. марта 2024. године.
Организовање овог такмичења Београду је дошло као награда за резултате које су студенти Факултета организационих наука остваривали на светским такмичењима у решавању пословних студија случаја широм света, и захваљујући успешно реализованом BBICC такмичењу у претходних 8 издања.
Више информација о самом догађају можете добити на сајту www.bbicc.org, као и на званичним профилима на друштвеним мрежама пројекта: Facebook, Инстаграм, Linkedin