ИДЕ КАО АЛВА: Власници ар у овом крају Србије продају и за 30.000 евра (ФОТО)
На траси ауто-пута и Моравског коридора земља се продаје "као алва", а за њу су заинтересовани бројни страни инвеститори и најпознатији домаћи бизнисмени.
Цена ове моравске земље из дана у дан вртоглаво расте, тако да је један ар још пре неколико година достизао цену између 25.000 и 30.000 евра, а претпоставља се да ће наредних година цене бити још веће.
Најатрактивнија локација свакако је она у близини кружног тока у Прељини, где је скоро све распродато, јер власници нису одолели да на своје земљиште ставе таблу на којој пише - на продају.
ОДМАХ ИСКЉУЧИТЕ ОВЕ УРЕЂАЈЕ! 15 предмета који троше највише електричне енергије у вашој кући! (ФОТО)
ДОГОВОР ОВЧАРИЦУ ГРАДИ: Глишићи саградили џиновску кућу без иједног мајстора (ФОТО)
ЛЕПА ВЕСТ ЗА ВОЗАЧЕ: После две деценије обновљена најлошија деоница Коридора 10
- Моја парцела се простире на 14 ари са дозвољеном градњом у три нивоа и са комплетном комуналном инфраструктуром, приступном саобраћајницом по цени од 25.000 евра по ару, што је стара цена од пре шест година. Ради се о грађевинском земљишту на одличној локацији, а ових дана сам одлучио да то понудим на продају - каже власник земљишта Михајло Николић.
Пре 20 година на овој локацији је било само неколико домаћих привредника, а сада се за сваки ар земљишта отимају велики страни инвеститори.
- Овде лежи велики индустријски потенцијал и сигуран сам да ће за неколико година ово бити нови привредни центар, а све захваљујући бенефитима које доноси изградња модерних саобраћајница. Имам информацију да су и бројне естрадне личности овде одлучиле да купе плац, који ће касније продати странцима по већој цени или ће овде изградити објекте - рекао је Николић.
Колико је ова локација постала скупа и ексклузивна најбоље говори и чињеница да се обичне сеоске њиве које не могу бити квалификоване као грађевинско земљиште наплаћују око две хиљаде евра по ару, па мештани овог краја често у шали знају рећи да се коначно исплати бити српски сељак.
ПОСАО ЗА 1.000 РАДНИКА Јужнокорејска компанија гради велику фабрику у Србији
СУСЕДИ ВЕЋ ТРПЕ ПОСЛЕДИЦЕ ВИРУСА! Два милиона мање туриста!
Могу ли МОРСКА ТРАВА И АЛГЕ да замене пластику?! Годишње се потроши ПОЛА МИЛИЈАРДИ кутија за понети!
ПЧЕЛИЊЕ ГЛАДОВАЊЕ ЗАБРИЊАВА: Медна индустрија трпи рекордне губитке, а штета се мери милионима
УНАПРЕЂЕНА БОРБА ПРОТИВ ПРАЊА НОВЦА У СРБИЈИ! Једним кликом до свих података