Ово су аутомобили који ће ОСВОЈИТИ СВЕТ, све их је ВИШЕ!
Прошле године произведено 2 милиона
Број електричних аутомобила на путевима широм света узлетео је на два милиона у прошлој години.
Њима припада БУДУЋНОСТ: Јапанске компаније граде ПАМЕТНЕ БРОДОВЕ!
ЦРНИ ПЕТАК: Пале акције водећих светских технолошких компанија!
То је само пет година откако је први сишао са производне линије, према подацима Међународне агенције за енергетику (ИЕА).
Број хибридних електричних аутомобила (плуг-ин) и возила на јонско-литијумске батерије на светским путевима порастао је за 60 одсто у односу на годину дана раније, према извештају ИЕА "Глобалне перспективе електричних возила за 2017".
Схоулд you buy а усед елецтриц #car? | @Independent https://t.co/g4EEjsjtf0 pic.twitter.com/wyESdIT9ak— Аниме Хентаи Фрее (@animefreehentai) 11. јун 2017.
Међутим, упркос убрзаном расту, електрична возила и даље чине тек 0,2 одсто укупних лаких возила у свету, преноси њујоршка агенција "Блумберг".
- Кина је највеће тржиште електричних аутомобила, у којој се прода више од 40 одсто од укупно продатих електричних возила у свету и два пута више од броја који се прода у САД - наводи се у извештају ИЕА.
Countdown то the launch оф Лондон’с фирст елецтриц цар цлуб он Sunday ат оур фирст Ецо Фаир ин Lyric Square. Детаилс https://t.co/MdAhh4I9D7 pic.twitter.com/AiFqB57A4q— H&F Цоунцил (@LBHF) 11. јун 2017.
- Неспорно је да је на актуелни успон тржишта електричцних аутомобила утицала политика заштите животне средине - додаје се у извештају.
Програм "Иницијатива за електрична возила", који је подржало десет влада, међу којима су Кина, Француска, Немачка, Уједињено Краљевство и САД, биће представљен сутра, а имаће за циљ да до 2030. године електрични аутомобили, аутобуси и камиони, имају тржишни удео од 30 одсто, поручује ИЕА.
Индија, која није део ове групе, саопштила је прошлог месеца да ће до краја наредне деценије продавати само електрична возила, како би се изборила са проблемом прекомерног загађења ваздуха.
Како би се ограничио раст глобалне температуре на испод 2,0 степена Целзијусова, што је договорено Париским споразумом за борбу против климатских промена, свету је потребно 600 милиона електричних возила до 2040. године, према проценама ИЕА.