"ПОСАО ЗА ЛЕЊЕ ДЕВОЈКЕ": Стигао је нови тренд у запошљавању који се неће свидети свим послодавцима
Траже лаке послове који им неће покварити дан.
Заборавите на лагани понедељак и тихо одустајање, стигао је најновији радни тренд генерације З - "послови за лење девојке".
КАЗНЕ ЗА ТУРИСТЕ И ДО 7.000 ЕВРА: Оно што многи воле да раде, постало је забрањено на неким плажама (ФОТО)
КО ДОНЕСЕ ДОКАЗ ДА ЈЕ ПРОМЕНИО ИМЕ ОДМАХ ДОБИЈА 50.000: Може свако да се пријави, али постоји једна зачкољица
ПРОНАШЛИ ЈОШ ЈЕДАН НАЧИН ДА МАСНО ЗАРАДЕ НА СРПСКИМ ТУРИСТИМА: За сат времена на овај начин УЗМУ И ДО 60 ЕВРА
Генерација ТикТок-а која је технолошки писмена ослања се на најновији тренд друштвених медија у проналажењу добро плаћених често потпуно или делимично удаљених послова који захтевају минималан напор, а све да би се смањио стрес и анксиозност за које кажу да су штетни по ментално здравље.
- Ја желим да током радног времена излазим у шетњу, узимам храну, идем у куповину, радим свакодневне ствари, а ако бих радила посао где немам флексибилност, не бих то могла да урадим - рекла је једна млада жена за FOX Business.
Психолози објашњавају да су за овакав став криви родитељи бумери који су чинили све да потпуно уклоне анкиозности из живота своје деце, па нису наикли да у животу имају неки проблем.
- У том случају, немаш никаквог искуства са тим, плашиш се тога и бежиш од тога уместо да урадиш оно што су многи људи урадили, да се суочиш да проблемима и да схватиш да те нису убили и да можеш да поднесеш анксиозност - објашњава психолог Сузи Велч.
Иако је тај тренд стереотипно повезан са "лењим девојкама", многи нагађају да ово питање није искључиво родно и да се може применити на читав спектар генерације З.
Рено Дејвис, 22-годишњи предузетник и стручњак за некретнине, на пример, рекао је за медије да мисли да је цела његова генерација лења и, иако би тренд проналажења опуштенијих послова могао да им помогне тренутно, питање је какве ће то последице имати у будућности.
- На тај начин не добијате никакво искуство у стварном свету, па се лакше долази до неуспеха. У једном тренутку ће наићи на препреку и неће знати како да се изборе са њом јер су навикли да иду лакшим путем, било да је то посао или живот уопште - каже она.
Други мисле да би овај тренд, као што му име имплицира, могао да доведе до катастрофалних последица.
- Процењује се да ће 30 одсто радника припадати генерацији З до 2030. године. Дакле, ако не желе да раде, ко ће онда преузети послове - каже Велч.