ПРЕПЕЛИЦЕ ЗА КРИПТОВАЛУТЕ: Прва фарма у Србији која уводи дигиталну технологију у промету пољопривредних производа (ФОТО)
Препелице су најперспективније птице - мало траже, а много дају
Највећа фарма јапанских препелица у Србији налази се у Драгачеву, а од маја ове године она ће бити једна од ретких која ће увести плаћање својих производа у криптовалути.
ЦЕНА КВАДРАТА МОРА ДА ПАДНЕ! Нова прогноза стручњака - "Пући ће као мехур од сапунице"
НА ОВЕ КАДРОВЕ СМО ДУГО ЧЕКАЛИ! Овако изгледа најзахтевнија деоница аутопута, коначно се виде обриси трасе Прељина-Пожега! (ФОТО)
Од понедељка ИД картице за посреднике у промету и закупу непокретности
За сада су то две криптовалуте, Биткоин и Етар. Тако да ћете за само 1 Етар моћи да започнете бизнис са препелицама. Драганић, као дипломирани економиста каже да је рачуница поприлично добра.
- Да је неко у децембру, макар и из шале, купио 1 Етар који је вредео 500 долара, данас би мога да га замени за 720 препелица са свом додатном опремом где је очекивана месечна зарада око 600 евра од продаје препеличјих јаја чија је продаја због короне скочила чак за десет пута - рекао је Драганић.
Он сматра да је Етар криптовалута која ће тек да расте, па верује да ће на овај начин млади људи почети да користе најновију дигиталну технологију и у промету пољопривредних производа.
- И Светска банка и Светски економски форум сматрају да је модерна економија неодржива из мноштва разлога, а један од њих је превелика количина разних валута у свету, које све заједно чине изузетно компликован систем за даљи развој светске трговине - наглашава Драганић.
Иначе, продаја јаја од јапанских препелица током епидемије корона вируса повећана је за чак десет пута.
- Препелице су веома рентабилне птице које врло брзо крену са ношењем јаја и то у великој количини, али и поред тога, тражња је много већа него што произвођачи могу да сакупе. Исплативост се огледа у малом утрошку хране, јер препелица да би снела 90 јаја поједе само 2,7 килограма хране. Јако је захвална птица, мало једе и не треба јој много простора. Међутим, иако је потражња порасла чак десет пута, цена је остала иста - изјавио је Никола.