Претекли Швајцарце: Американци најбогатија нација на свету, а уз то су и ОБОРИЛИ РЕКОРД
Американци су сада најбогатија нација на свету јер су претекли Швајцарце, док се у остатку света постепено "топи" богатство.
То је последица збрке око Брегзита и америчко-кинеског трговинског рата, показују резултати једног истраживања.
Према најновијем Извештају о глобалном богатству немачке осигуравајуће куће Алијанц (Allianz), просечна нето финансијска имовина људи који живе у САД износи 184.411 евра (203.128 долара) по глави становника, у односу на 173.838 евра колико износи приватно богатство једног Швајцарца.
Наведени подаци су за 2018. годину.
ОНИ БАШ ЗНАЈУ СА НОВЦЕМ: Ово су ЗЛАТНА ПРАВИЛА којих се придржава сваки МУДРИ БОГАТАШ
Вештачка интелигенција и роботи узеће нам већину послова, али то је заправо ДОБРА ВЕСТ (ВИДЕО)
Знали смо да ПРОГРАМЕРИ ЗАРАЂУЈУ више него остали, али не и да те цифре МОГУ БИТИ ОВОЛИКЕ
Успон САД на сам врх листе најбогатијих нација углавном се дугује снази долара, као и америчким домаћинствима која су главни покретач раста глобалног протока средстава, будући да две трећине од свих уштеда у индустријализованим земљама потиче из САД-а, поручују из те осигуравајуће куће.
У извештају се наводи и да је нова штедња укњижила глобални рекорд, с обзиром на то да је порасла за 22 одсто на више од 2.700 милијарди евра. То је приписано прошлогодишњој пореској реформи у САД, захваљујући којој су грађани САД-а повећали нове уштеде за 46 одсто.
Иако су САД заузеле прво место у извештају, Швајцарска је и даље у врху када се ради о бруто финансијској имовини по глави становника, са цифром од 266.318 евра у односу на 227.364 евра колико износи за САД.
И Швајцарска и САД су, такође, далеко испред трећепласираног Сингапура, где укупно нето финансијско богатство по глави становника износи само 100.370 долара.
Већина богаташа ШТЕДИ СВОЈЕ МИЛИОНЕ у швајцарским банкама, а ЕВО И ЗАШТО
СТИЖЕ НОВА РЕЦЕСИЈА: Шта нам понашање богаташа говори о новој кризи
Квадрат скупљи за 10 одсто, ево шта је ПОДИГЛО ЦЕНУ НЕКРЕТНИНА
Генерално гледано, извештај Алијанца је прилично песимистичан у погледу перспектива глобалног богатства, а такође је указано да је раст глобалног финансијског богаства у 2018. пао за 0,1 проценат, први пут од финансијске кризе 2008. године.
За то су окривљени трговински рат између САД и Кине, неизвесност око Брегзита која је повећала геополитичке тензије и "пооштравање монетарних услова".
БОНУС ВИДЕО: КАКО ЈЕ НАСТАО ГАСТАРБАЈТЕР? Тог октобра 1968... (ВИДЕО)