ПРОИЗВОЂАЧИ МАСКИ ПОЧИЊУ ДА РАДЕ У ТРИ СМЕНЕ: Уместо 15.000, на недељном нивоу ће стизати и до два пута више
Уместо 15.000 маски, испорука на недељном нивоу ће бити и до чак 50.000.
Већина компанија које производе хируршке маске и средства за дезинфекцију у Србији организоваће рад у три смене, како би могли да одговоре на повећане потребе. Са појединим фабрикама су у Влади већ обавили разговоре и дефинисали прецизне могућности и планове. Тако ће Апотеке Београд уместо 10.000 до 15.000 маски недељно колико су до сада добијале, од следеће недеље добијати 50.000.
На састанку премијерке Ане Брнабић и председника Привредне коморе Србије Марка Чадежа са представницима компанија разговарало о томе како држава може да помогне овим компанијама да повећају своје производне капацитете.
У случајевима где постоји проблем набавке сировина за производњу, договорено је да Привредна комора Србије помогне у тражењу сировина, с обзиром на то да се појављују потешкоће у снабдевању на светском тржишту.
ДА ЛИ СТЕ ВЕЋ ПРОБАЛИ? Овако се Срби од куће забављају и зарађују у доба короне
Медицинским сестрама плата иде на 450 евра: Држава одобрила повишицу за све ЗДРАВСТВЕНЕ РАДНИКЕ због корона вируса
ВЛАДА СРБИЈЕ УСВОЈИЛА ЈЕ УРЕДБУ О СУБВЕНЦИЈАМА ЗА ЕЛЕКТРИЧНА ВОЗИЛА: Ево колики је износ за очување животне средине
Директорка Апотеке "Београд" Јасминка Бјелетић каже да су маске и средства за дезинфекцију јуче достављене централним градским апотекама и дежурним апотекама.
- Ми сваке недеље добијамо од 10.000 до 15.000 маски, међутим, то се распрода у року од дан или два - појаснила је Бјелетић.
Како каже, стигло је обећање од Галеника фармација да ће се од следеће недеље побољшати снадбевање маскама и да ће испоручивати недељно од 30.000 до 50.000 маски.
Једино средство које је према смерницама Европске агенције за контролу и превентиву болести 100 одсто ефикасно и делује против вируса короне , јесте разблажени раствор натријум-хипохлорида, а једино постројење у југоисточној Европи које се бави производњом тог раствора јесте фирма Сигма у Црвенки.
Та компанија заједно са докторима наука Београдског и Новосадског Универзитета још од 1994. године развија ово постројење, али нису очекивали, како кажу, да ће због оваквог, нимало лепог разлога, доћи у центар јавности у Србији.
Пошто фабрика има ограничене капиацитете за производњу, Влада Србије ће одредити приоритете за хлорогене и дистрибуцију биоцида.
У Сигми наглашавају да овај дезинфект није исто што и варикина, што се као информација појавило у одређеним медијима.
За више информација о коронавирусу можете контактирати 064 8945 235 (број који је отворило Министарство здравља), затим Институт за јавно здравље Србије "Др Милан Јовановић–Батут" (ул.Др Суботића бр.5, 11000 Београд; Тел: 011 2684 566) или институте/заводе за јавно здравље на територији на којој боравите.
ВУЧИЋ ЗАКАЗАО САСТАНАК: Сутра заседање "економског" кризног штаба
Разматрају се начини ублажавања последица корона вируса на привреду
ОПРЕЗ! Хакери користе корону како би "УПЕЦАЛИ" ВАШЕ ПОДАТКЕ! Ако добијете ову поруку, одмах је обришите!
Привредна комора Србије и банке спремају предлог ради смањења финансијских губитака
Због корона вируса један бизнис "цвета": Најпримамљивија је ДОБРА ЗАРАДА и то 400 динара по сату