Развој планинских центара уз поштовање стандарда заштите животне средине
На састанку посвећеном развоју планинског туризма уз поштовање стандарда заштите животне средине, који је одржала помоћница министра туризма и омладине Дуња Ђенић, истакнута је потреба за већом сарадњом ресорних министарстава и привредних субјеката како би раст сектора био у складу са домаћим и међународним стандардима.
Као директор Олимпијског центра „Јахорина", присуствовао сам овом састанку заједно са представницима Националног парка „Копаоник“, ЈП „Скијалишта Србије“ и ЈП „Стара Планина“. Сложили смо се да је интеграција еколошких стандарда кључна за очување природних лепота наших планинских области и одрживи развој туризма. Поред улагања у прелепу природу, истакао сам да морамо највише улагати у људе и у знање.
Током састанка, рекао сам да туризму треба приступати плански, а не стихијски. Посебно је важно улагати у децу кроз ски кампове, како бисмо створили нове скијаше и одвојили их од компјутера и мобилних телефона. Повео сам акцију "Буди дете Јахорине - 1000 скија за нашу децу", која укључује едукацију за младе скијаше.
Презентовао сам магазин "Опен Балкан Ски Yu Магазин" који прати 500.000 скијаша, и истакао потребу да се смање цене како бисмо задржали скијаше у земљи, јер ће у супротном отићи у иностранство, такође, указао сам на потребу да свака туристичка дестинација има свог управљача.
Изузетно сам поносан на правац у којем се развија Стара Планина, захваљујући напорима Горана Караџића, и на рад Министарства туризма Србије. Радује ме што ЈП "Скијалишта Србије" и Национални парк Копаоник добро обављају свој посао, штитећи животну средину за будућа поколења.
Састанак је одржан у склопу Свесрпског сабора, где смо нагласили важност сложности, помирења и поштовања у региону. Сви смо део једног региона, једног тржишта, и желим да све ски центре увежемо у јединствени ски pass.