Само ДЕВЕТ МИЛИЈАРДЕРА током пандемије успело да очува богатство, а сви долазе из ИСТЕ ЗЕМЉЕ
Изашао извештај о утицају корона вируса на послове великих компанија
Истраживачки институт "Хурун" објавио је специјални извештај о двомесечном утицају корона вируса на укупно богатство 100 најбогатијих људи. Главни добитници су Кинези.
MOZZART донирао више од МИЛИОН динара КЛИНИЧКОМ ЦЕНТРУ у Нишу за борбу против КОРОНЕ
ДРЖАВА СМАЊИЛА АКЦИЗЕ: Гориво у Словенији најјефтиније у последњих 11 година
НЕ НАЗИРЕ СЕ КРАЈ НАФТНОМ РАТУ: Москва и Ријад у ћорсокаку, Трамп калкулише
- Прва два месеца пандемије су избрисала сво богатство створено у протекле две и по године - стоји у закључцима директора института Руперта Хуџворфа. - Богатство најбогатијих 100 људи на свету је пало 12,6 посто или 408 милијарди америчких долара тј. у просеку 75 милиона долара дневно.
Релативни победник прва два месеца кризе због вируса је Кина чија се тржиште боље одржало од америчког и европског. Хуџворф, познатији по кинеском имену Хурун, истиче како је пре кризе свет имао 2.816 милијардера, док се већ у марту овај број смањио за 20 посто.
У светских топ 100 само је девет милијардера видело пораст свог богатства, а сви су из Кине.
За 3,5 милијарди америчких долара профитирао је Ерик Јуан Зенг са видео конференцијском платформом "Зум". За три милијарде су профитирали супружници Квин Јинглин и Квиан Јинг, произвођачи свињетине "Мујуан". Алекс Ксу Ханг, произвођач респиратора и друге медицинске електроничке опреме, зарадио је 2,8 милијарди америчких долара. Власник пољопривредног и сточарско производног гиганта "Њу Хоуп" Лиу Jonghao је зарадио 2,5 милијарди америчких долара, једнако као и произвођач пластике "Хаитиан" Панг Канг.
Најбогатији кинески двојац су и даље Џек Ма, оснивач "Алибабе", те Пони Ма, ЦЕО "Тенцента". Кина је додала шест нових милијардера на листу најбогатијих, док је Индија изгубила тројицу, а САД двојицу. Џеф Безос је и даље најбогатији на листи са 131 милијардом долара, уз пад од девет милијарди.
Највећи губитник је Бернар Арно, власник луксузних брандова ЛВМХ, који је изгубио 30 милијарди долара. Мукеш Амбани, власник индијског "Релајнса", изгубио је 19, једнако као и водећи амерички инвеститор Ворен Буфет. Бил Гејтс из "Микрософта" је изгубио 15 милијарди, Марк Закерберг из Фејсбука 13 милијарди, а Гуглов двојац Пејџ и Брин по 13 и 12,5 милијарди долара.
Тржиште некретнина у Србији није стало, већ је смањено због ванредног стања
ДРЖАВА СМАЊИЛА АКЦИЗЕ: Гориво у Словенији најјефтиније у последњих 11 година
"МЕСАРА НА ТОЧКОВИМА": У Панчеву домишљати продавци имају начин продаје и у време епидемије
Име зараженог у фирми НЕ СМЕ ДА СЕ ОБЈАВЉУЈЕ: Подаци не смеју бити јавни
Британска фунта ДРАСТИЧНО ОПАЛА након што је Џонсон пребачен на интензивну негу (ФОТО)