МЕСАРИ ТРЉАЈУ РУКЕ! Ево ко још ДОБРАНО ПРОФИТИРА од новогодишњих празника
Угоститељи, музичари, трговци, месари, продавци јелки, дадиље део су дугачког списка оних који се највише радују празницима јер им се зараде увећавају око 50 одсто.
Угоститељи, музичари, трговци, месари, продавци јелки, дадиље део су дугачког списка оних који се највише радују празницима јер им се зараде увећавају око 50 одсто.
Продавци украса, декоратери , цвећари, агенције за изнајмљивање Деда Мразова буквално живе од празника до празника од зараде коју ућаре током децембра и јануара.
БОИНГ ЗАУСТАВЉА ПРОИЗВОДЊУ, А ЊЕГОВ РИВАЛ РАДИ ПУНОМ ПАРОМ: Ербас не стиже да призведе довољно модела!
ТАКСЕ СУ ЗНАЧАЈНО УМАЊЕНЕ: Јефтиније и једноставније пријављивање патената!
ЛЕПЕ ВЕСТИ ЗА НЕЗАПОСЛЕНЕ - Почиње исплата редовних новчаних накнада
Стеван Родић, председник Удружења хотелијера, угоститеља и туроператора Београда, каже да је децембар „месец наде“, коме су угоститељи и хотелијери радују јер им повећава зараду за 50 одсто.
- У децембру успешне фирме крај године обележавају прославама с музиком и то је за нас угоститеље један део промета који није уобичајен током године. У односу на новембар имамо 30 одсто више гостију, а зарада је већа и до 50 одсто због скупљег менија. За разлику од других месеци, код нас у Београду су хотели најпопуњенији у децембру, али се резервације највише продају последњих 10 дана. Што се тиче дочека Нове године, већ сада је попуњено 50 одсто капацитета ресторана, што значи да ћемо сигурно бити пуни до празника. Ту су и страни туристи, прилив девиза и још много тога што је добро - истиче Родић.
Он истиче да од празника профитирају и велики трговински ланци, док малим радњама опада промет.
- Велики системи имају велики промет и велике зарада због слава и прослава и обележавања догађаја, а мале продавнице осете пад између 10 и 20 одсто и то је тренд у последњих пет година - каже Родић.
У овој улици се продају НАЈСКУПЉИ СТАНОВИ НА СВЕТУ: Просечна цена 38,5 МИЛИОНА ДОЛАРА (ВИДЕО)
Да сте пре десет година уложили САМО ЈЕДАН ДОЛАР, данас би имали 90.000! - Онај ко је ово знао постао је МИЛИОНЕР (ВИДЕО)
ПОТРЕБАН ВАМ ЈЕ НОВАЦ ПРЕД НОВУ ГОДИНУ? Овај ПОСЛИЋ у Србији вам доноси преко 100 ЕВРА ДНЕВНО!
Како добре журке нема без добре живе свирке, и музичарима за празнике упада кашика у мед. Чак и они који немају редован ангажман за празнике убоду по неку добру тезгу. Због празничне еуфорије задовољно трљају руке и продавци пиротехнике, јелки, цвећаре, али и агенција за организацију прослава, изнајмљивање Деда Мразова.
Борис Ивановић из ЈП „Србијашуме“, који у својим расадницама наменски узгаја четинарске саднице за новогодишње јелке, каже да је потражња ове године већа него прошле.
- За разлику од прошле године, кад су купци почели да долазе у наше расаднике око 8. децембра, ове године је потражња почела већ крајем новембра. Очекујемо да ћемо на нивоу Srbbije продати између 3.000 и 4.000 јелки. Цене се крећу у распону од 900 до 4.000 динара, у зависности од врсте и висине, као и од тога да ли купац жели да купи јелку с бусеном или сечену. Најтраженије јелке су бодљикава смрча. Панчићева оморика и обична смрча – објашњава Ивановић.
У месари и печењари „Милан“ на Новом Београду кажу да су поруџбине печења већ увелико почеле.
- Велика је потражња. Људи поручују печење за празник. Не знам колико ће бити више поруџбина у односу на обичне дане јер ту нема правила. Надамо се да ће бити најмање 30 одсто више – каже месар Марко Секулић.
Бебиситерке за 10 евра по сату
Како многи млади брачни парови немају коме да оставе децу, а желе да дочекају Нову годину у ресторану с пријатељима, посла има и за бебиситерке, које за једно вече могу да зараде поприличну суму новца.