СЛУЧАЈ ''АГРОКОР'': Само да српски део опстане, да фирме извршавају обавезе према држави и радницима
Ово је у уторак изјавио министар трговине, туризма и телекомуникација
"Агрокор" је регионални проблем, иако је изворно настао у Хрватској, али та криза је могла да угрози, мање или више, економије свих земаља у којима послује. Због тога смо и ми заинтересовани да се овај процес успешно оконча што пре.
Прочитајте и:
Албанци позивају на бојкот привредног сајма у Приштини због великог броја српских компанија
ММФ задржао процену раста БДП-а Србије на 3,5 одсто за 2018.
Стигли су Морава, Оморика и Соко
Ово је у уторак изјавио министар трговине, туризма и телекомуникација Расим Љајић после регионалног министарског састанка на Бледу у Словенији, посвећеног питањима у вези с функционисањем хрватског концерна.
- Заинтересовани смо за то да фирме из састава концерна које послују у Србији извршавају обавезе према држави, запосленима и добављачима - истакао је Љајић.
Земље региона једино заједнички проблеми и муке могу натерати на оваква вид сарадње, који може бити добар модел за решавање и других отворених питања између наших држава.
Министар Љајић је захвалио потпредседници Владе Хрватске и министарки економије Мартини Далић на детаљним информацијама о корацима у процесу стварања новог "Агрокора". Како је навео, Србија је заинтересована и да фирме из састава "Агрокора" које послују у нашој земљи, а ради се о 11.000 запослених људи и 2.000 добављача, испуњавају обавезе према држави и добављачима. Све фирме из овог концерна послују стабилно.
- Надам се да ћемо на јесен, када се овај процес оконча, имати поново састанак у истом саставу, где ћемо имати право "пролазно време", да видимо докле се дефинитивно стигло у процесу реструктурирања "Агрокора" - јасан је био Љајић.