СРБИЈА НА КИНЕСКОЈ ТЕЛЕВИЗИЈИ: Ево како ће Србија бити представљена на најмоћнијим азијским медијима
Делегације Владе Србије имала је место почасног госта на кинеском Међународном Сајму инвестиција и трговине ЦИФИТ у граду Сјамену и провинцији Фуџијен
Неки од наших привредника склопили су и прве послове, а велику пажњу привукао је уговор који је Туристичка оргнизација Србије потписала са једном од Алибабиних платформи за промоцију српске туристичке понуде. Од 20. септембра, туристичка понуда Србије биће видљива на једној од Алибабиних платформи –Флиги.
Детаљи изградње ауто-пута од Ниша до Плочника: Прва деоница кошта 40 МИЛИОНА и то ћемо добити на поклон!
ДОБРЕ ВЕСТИ! СТИЖЕ ПОВЕЋАЊЕ ПЛАТА ЗА 600.000 РАДНИКА: Ево ко ће добити највећу повишицу и када!
ОДЛЕТЕЛЕ ДЕОНИЦЕ ТЕХНОЛОШКИХ КОМПАНИЈА: Јењавање трговинских тензија погурало светске берзе
Министар трговине, туризма и телекомуникација Расим Љајић изјавио је да ће бити истакнуто све оно што Србија може да понуди у туристичком смислу, уједно водећи рачуна о посебним референцама и афинитетима кинеских туриста.
На кинеској телевизији CCTV почело је приказивање две емисије специјално намењене за оне који размишљају о томе да снимају филмове у Србији.
- Нама је циљ да привучемо и део филмске индустрије због повољних цена, због свих природних атракција које Србија има. Надам се да и ту можемо да будемо конкурентни и да и тај вид туризма развијемо у смислу привлачења кинеских туриста - навео је Љајић.
Осим Кинеза, штанду Туристичке организације Србије (ТОС) на сајму у Сјанмену прилазили су и Индијци и припадници других азијских земаља.
Љајић је најавио да ће ТОС посетити још један сајам у Азији, тачније у Сингапуру, а да Кина представља нашу улазницу за читаву Азију.
На сајму је, осим туристичке, била истакнута и привредна понуда Србије. Склопљен уговор о продаји воћне ракије из Србије на кинеско тржиште преко тамошње компаније Голден деј.
НОВА ШАНСА ЗА БУДУЋЕ БРУЦОШЕ: Још један уписни рок на Београдском универзитету, ИМА И БУЏЕТСКИХ МЕСТА
Познат је по много чему... ОВАЈ ГРАД У СРБИЈИ ИМА ЧАК 189 МИЛИОНЕРА!
ВЕЛИКИ НАПРЕДАК: Девизне резерве Народне банке Србије највише од 2000. године!
Иако Европска унија на односе Србије са Кином не гледа благонаклоно, Љајић је навео да свако настоји да дође до "јефтинијег новца", али да је ЕУ апсолутни приоритет Србије и са политичког и са економског становишта.
- С друге стране, ми желимо да развијамо односе са Кином, желимо да имамо један потпуно транспарентан однос и да реализујемо бројне инфраструктурне пројекте. Ко понуди најбоље услове, ми ћемо са њима радити и пословати - закључио је Љајић.