ШТА ДОЛАЗАК МОЋНЕ АМЕРИЧКЕ КОРПОРАЦИЈЕ ЗНАЧИ ЗА СРБИЈУ: ДФЦ има фонд од 60 МИЛИЈАРДИ, део новца добија и наша земља
Такође финансирају бројне пројекте из области обновљивих извора енергија, безбедности хране, развој руралних средина, кључних коридора и луке.
Међународна финансијска корпорација за развој Сједињених Држава, познатија у Србији као ДФЦ, која ће ускоро отворити своју канцеларију на Западном Балкану и то управо у Београду, располаже са фондом за инвестиције од укупно 60 милијарди америчких долара.
СРБИЈА НАЈБОЉЕ ПОДНЕЛА КОРОНА КРИЗУ У РЕГИОНУ: Наша земља донела најиздашнији пакет економских мера
ВИШЕ ОД 290 МИЛИОНА ЗА ПРЕДУЗЕТНИКЕ И ПРАВНА ЛИЦА: Републички Фонд за развој одобрио 53 кредита
УГОВОР ЗА ФРУШКОГОРСКИ КОРИДОР: Сви детаљи већ познати! Повезаће три општине, а ево када ће почети изградња
Део тог новца слиће се у Србију, кроз реализацију пројеката предвиђених споразумом из Вашингтона.
Реч је америчкој федералној агенцији, чији је циљ суочавање за развојним изазовима и спољно-политичких приоритета САД, а њена улога је дефинисана Законом за боље коришћење инвестиција посвећене развоју, који је Доналд Трамп потписао 5. октобра 2018. године.
Како се наводи на сајту ове америчке агенције, ДФЦ инвестира у енергетским секторима, у сектору здравља, "критичне" инфраструктуре и технологије, али такође пружа финансијску помоћ за мале бизнисе и женско предузетништво у циљу креирања нових радних места на тржиштима у развоју.
Такође, подржава пројекте у различитим привредним областима укључујући производњу електричне енергије, пољопривреду, као и у сектор финансијских услуга.
Али, све пројекте које ДФЦ подржава морају да буду на територији земаља где је ДФЦ овлашћена да послује, а једна од тих земаља од недавно је и Србија.
Подржавају, како се наводи у њиховој "личној карти", пројекте које испуњавају инвестиционе стандард ДФЦ и које бележе одличне резултате у индустрији.
Оно што је можда најбитније јесте та нуде иновативне финансијске услуге за привлачење приватног капитала у земљама у развоју.
Између бројних пројеката које финансира јесу и пружање подршке афричким земљама у борби против вируса ковид, као и земљама на Блиском истоку.
Такође финансирају бројне пројекте из области обновљивих извора енергија, безбедности хране, развој руралних средина, кључних коридора и луке.