СТИЖУ ИНВЕСТИЦИЈЕ: Више од 20 КИНЕСКИХ компанија ХОЋЕ ДА УЛАЖЕ у Србију
Председник Кинеског савета за промоцију међународне трговине Џанг Јонгминг нагласио је да на данашњем економском форуму присуствује низ кинеских компанија веома заинтересованих за инвестирање у Србију.
Више од 20 кинеских компанија заинтересованих за инвестирање у Србију у области енергетике, инфраструктуре, саобраћаја и пољопривреде, учествовало је данас на пословном форуму у Пекингу, а уочи Самита "Појас и пут" који се одржава од 25. до 27. априла.
Србија понудила Фолксвагену ЛОКАЦИЈУ ЗА ФАБРИКУ која ће запослити 5000 ЉУДИ: Познат датум КОНАЧНЕ ОДЛУКЕ!
ВЕЛИКА ВЕСТ ЗА СРБИЈУ! Постајемо регионални центар са седиштем у Београду, у ОВОЈ области!
Брегзит ИПАК ПОВОЉНО утицао на ВБ: Број запослених се убрзано ПОВЕЋАВА, статистике НАЈБОЉЕ у последњих 48 година!
Форум о инвестиционим пројектима у Србији отворио је председник Националног савета за координацију сарадње са Русијом и Кином Томислав Николић, који је истакао да је сарадња са Кином стратешка и да је Србија искрен пријатељ и партнер Кине.
- Као свеобухватан стратешки партнер Кине, Србија се уздиже заједно са Кином. Политичка клима у Србији за кинеске инвеститоре је погодна јер нема политичара у Србији који неће прихватити кинеске инвестиције. Србија ће са Кином током Другог форума "Појас и пут" потписати више од десет нових споразума, међу којима је и План билатералне сарадње у свим областима сарадње Кине и Србије - рекао је Николић.
Указао је да су на данашњем пословном форуму присутни представници кинеске компаније које су заинтересоване да раде у Србији, које су радиле и које тренутно послују, међу којима је, каже, компанија Зђин један од највећих кинеских инвеститора у Србији. Николић је истакао да поред инвестиција у РТБ Бор и Железару Смедерево, кинеска компанија Линглонг инвестирала је у производњу гума у Зрењанину, а компанија Минт у производњу аутомобилских делова у Лозници, тиме се, наводи, прешло на нови облик сарадње - заједничку производњу за трећа тржишта.
Навео је да је Србија заинтересова и за изградњу термоелектране Штаваљ, термоелектране у Крагујевцу, рафинерије нафте у Смедереву, сарадњу у области производње хране, банкарству.
- Крајем године очекујемо и посету председника Кине Си Ђинпинга, што ће дати нови подстрек нашој заједничкој сарадњи. Кинеске компаније, нове инвестиције, нова технологија, култура и знање Кине добродошле су у Србију. Позивам ваше компаније да слободно инвестирају у Србију, да заједнички сарађујемо и остварујемо нове пословне успехе - нагласио је Николић.
Европа диже глас против антируске кампање: САНКЦИЈЕ КОРИСТЕ САМО АМЕРИЧКИМ КОМПАНИЈАМА!
Овај директор даје запосленима 207.909 динара да иду на одмор, а има само ЈЕДАН УСЛОВ
Брнабић: У 2018. најактивнији дародавци били грађани, дали више него компаније
Председник Кинеског савета за промоцију међународне трговине Џанг Јонгминг нагласио је да на данашњем економском форуму присуствује низ кинеских компанија веома заинтересованих за инвестирање у Србију.
- Председник Кине Си Ђинпинг истакао је да Кина и Србија имају специјалне, братске везе. Институције наше две државе свесрдно сарађују на унапређењу кинеско-српске привредне сарадње. Наш Савет подржава инвестирање кинеских компанија у Србију и спремни смо да уговарамо и подржавамо активности кинеских компанија у Србији и другим државама - рекао је Џанга.
На пословном форуму међу учесницима биле су и компаније: PowerChina СЕДЦ, Зијин, China Цонструцтион Third Енгинееринг Буреау Цо., Beiqi Фотон Мотор Цо., China Натионал Тећницал Импорт анд Export Цорпоратион, Беијинг Public Трансит Tramway Цо., Power China Хубеи Енгинееринг Цо., China Railway Материал Гроуп Цо...