СТРАНИ ТУРИСТИ ОЧАРАНИ БЕОГРАДОМ: Ево шта се гостима из Турске, Кине и Словеније НАЈВИШЕ свидело
Препун странаца
Београд је и пред првомајски празник препун туриста. Ако одлучите да прошетате Кнез Михаиловом и Калемегданом, можете чути многа наречја из целе Србије, али и стране језике – кинески, немачки, турски, француски, руски, и незаобилазни енглески.
Ево какву ПОГОДНОСТ доноси ЕУ којој ће се обрадовати СВИ ТУРИСТИ!
У ШПАНИЈИ НИКАДА ВИШЕ ТУРИСТА: Зарађују од туђе муке
- Дошла сам у посету Београду јер ми је муж овде на пословном путу, и одмах сам прво дошла на Калемегдан. Долазим из Албаније и ово је први пут да сам у вашем граду. Веома ми се допада центар града, архитектура је лепа и једва чекам да нађем неки ресторан са традиционалним српским јелима – рекла је тридесеттрогодишња Ина, која је додала да због малог детета ипак неће моћи да провери какав је београдски ноћни живот, већ ће посету провести у мирним шетњама градом.
Недалеко одатле налетели смо на групу гостију из Словеније, који су одмах предложили да разговарамо на српском, уместо на енглеском језику. Неколико другова и једна другарица, у раним тридесетим годинама, пошли су у обилазак градова региона бивше Југославије на моторима. Међутим, на Београдску тврђаву су дошли пешке.
- Београд никад не разочара, ово ми је четврти пут да долазим и увек се радо вратим – рекао је један од момака.
Обилазили су и музеје, ишли до Земуна да виде Кулу Гардош, али главна асоцијација на Београд су им ноћни изласци и добра храна. На питање која им је омиљена српска храна, сви су углас узвикнули – месо!
Очигледно је понуда толико добра да нису могли да се одлуче да ли више воле роштиљ, печење или чувену Карађорђеву шницлу, а богата трпеза је и другима била мотив да посете Београд.
НОВИ ТАЛАСИ КИНЕЗА: Београд проглашен за најпопуларнију дестинацију у Шангају!
- Каааж-мак... Риблиа цор-ба... Рааа... Како, ракија? – покушала је да нам прочита речи које је убележила једна гошћа из Турске.
Три другарице из Истанбула су се одлучиле да посете Београд истражујући дестинације на интернету.
- Остајемо шест дана и највише смо дошле због ваших клубова и ресторана – нашле смо на интернету многа јела која нам се свиђају, а чуле смо и да су ноћни изласци у Србији сјајни.
Када су нас питале да им предложимо неко познато српско јело, на помен бурека су почеле да се смеју.
- Па ваша кухиња је у ствари иста као наша! И ракија је исто што и наш раки – уз осмех је рекла једна од чланица симпатичног трија.
Чак и они који су дошли у обилазак културних добара, нису остали равнодушни на српску храну.
- Јеле смо неко месо, у хлебу, округло је... Пљескавица? Можда, нисам запамтила како се зове, али је одлично! – прокоментарисала је једна старија госпођа из Кине.
Она је у Београд дошла с пријатељицом, у оквиру групне организоване посете, а разлог због ког су дошле баш у нашу престоницу је врло једноставан – за Србију им не треба виза!
Ова госпођа је објаснила да је сазнала како је Србија земља која је на међи Истока и Запада, а то је нешто што ју је додатно мотивисало да дође и да види.
- Веома сам заинтересована за историју, а Београд ми је понудио много историјског и културног. Уживам да га истражујем, а у томе су много допринели дивни и срдачни људи које сам упознала у вашем граду.