СВАКОГ САТА БОГАТСТВО ИМ РАСТЕ ЗА ЧЕТИРИ МИЛИОНА ДОЛАРА: Ко су најбогатије породице на свету и чиме се баве?
Имовина Волтонових, прве породице по богатству на свету, расте 70.000 долара по минути, а 100 милиона на дан
Чак и данашње време екстремних богаташа и бруталне неједнакости у друштву бројке које су овде изнете су шокантне. Десет најбогатијих породица на планети контролише укупно 889,4 милијарде долара, а на првом месту ове супер луксузне листе су Волтонови, власници "Волмарта".
Откако је "Блумберг" у јуну прошле године рангирао Волтонове као најбогатију породицу у свету, њихова имовина расте 70.000 долара по минути, четири милиона на сат, а 100 милиона на дан. Наследници Сема Волтона, оснивача "Волмарта" сакупили су богатство до сада невиђене скале, а тешко да су сами на врху. Следе породице Марс и Кок.
Породица Волтон поседује "Волмарт", а њихово богатство износи 190,5 милијарди долара. Три генерације ове породице руководи богатством компаније смештене у Бентонвилу у Аркансасу. "Волмарт" је највећи малопродајни ланац у свету у којем породица поседује 50 одсто акција компаније. Само су на конто дивиденди прошле године добили три милијарде долара.
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА СЕПТЕМБАР: На Балкану врућине, а на Халкидикију ИДЕАЛНО ЗА КУПАЊЕ И СУНЧАЊЕ
Велике промене на вебу! Продаје се ПОПУЛАРНА ДРУШТВЕНА МРЕЖА
Захваљујући ВЕГАНСКИМ ЧИЗМАМА компанији култне обуће ОЗБИЉНО СКОЧИЛА ЗАРАДА
Породица Фреда Марса поседује истоимену кондиторску компанију и њено богатство износи 125,5 милијарди. Компанија је у власништву већ пет генерација Марсових, а налази се у Меклину у Вирџинији. Баве се и производњом производа за негу кућних љубимаца, што им доноси више од 35 милиона прихода годишње.
Породица Кок, власници "Кок индустриза" поседују 124,5 милијарди долара. Компанија породице која има три генерације смештена је у Вичити, Канзас. Браћа Фредерик, Вилијам Дејвид и Чарлс Кок наследили су нафтну компанију свог оца Фреда, али су Фредерик и Вилијам након свађе око власништва напустили породични посао, препустивши га Дејвиду и Чарлсу. Дејвид Кок се кандидовао за потпредседника САД 1980. и добио је око један одсто гласова.
Две генерације породице Ал Сауд власници су компаније "Н/А" у Ријаду, Саудијска Арабија,и поседује око 100 милијарди долара. Монарх стар 87 година, по којем је Саудијска Арабија добила име, може за своје богатство захвалити нафтним резервама своје земље. Њихово нето богатство је процењено на кумулативним исплатама које су чланови саудијске краљевске породице примили током протеклих 50 година од извршне краљеве канцеларије, Краљевског Дивана.
Многи чланови краљевске породице су зарадили новац преко владиних уговора и оснивањем бизниса који пружа услуге државним компанијама, попут "Сауди Арамка". Саудијски крунски принц Мохамед бин Салман, син седмог монарха краља Салмана, лично контролише имовину вредности преко милијарду долара.
Verthajmerovi су власници чувене компаније "Шанел" из Париза, Француска, поседују укупно 57,6 милијарди долара. Трећа генерација породице, браћа Алан и Жерар Verthajmer, убиру плодове рада свог деде, који је финансирао дизајнерку Коко Шанел двадесетих година.
Браћа поседују модну кућу која је лансирала "малу црну хаљину" а прошле године остварили су приход од 11 милијарди. Такође поседују тркачке коње и винограде. Коко Шанел је, како се наводи, покушала да преотме контролу над компанијом од Verthajmerovih уз помоћ нациста током Другог светског рата.
Хермесови су већ шест генерација власници истоимене компаније из Париза поседује 53,1 милијарду долара. Жан-Луи Дима, који је преминуо 2010, претворио је "Хермес" у глобалног гиганта у свету луксузне моде. Један од њихових најпознатијих клијената био је и руски цар Николај ИИ.
ОВИ СРПСКИ СПОРТИСТИ СУ И СЈАЈНИ БИЗНИСМЕНИ: Нолетову причу СВИ ЗНАЈУ, али ту су и ХОТЕЛИЈЕР, БЕРБЕРИН и ПРОИЗВОЂАЧ РАКИЈЕ
Фајненшел тајмс: Србија 1. у региону по страним директним инвестицијама
МАСОВНА СЕЛИДБА ЗБОГ БРЕГЗИТА: Све више светских компанија за НОВО СЕДИШТЕ бира државицу у СРЦУ ЕВРОПЕ
Ван Дам, Де Сполберч и Де Мевијус су три белгијске породице, које се већ пет генерација баве се производњом пива од 14. века. Власници компаније "Енхојзер-Буш ИнБев" поседују 52,9 милијарди долара. Њихов главни производ, веома познато пиво настало је 1926. године.
Четири генерације проширене породице Берингер Вон Баумбах поседује компанију "Берингер Ингелхајм", смештене у немачком граду Ингелхајму. Алберт Берингер покренуо је компанију за производњу лекова 1885, а 130 година касније породица Берингер, укључујући Фон Баумбахове, и даље управља богатством. Укупно богатство ове породице износи 51,9 милијарди долара.
Породица Амбани поседује компанију "Рилајенс индустриз" смештену у Мумбају, Индија, а њено богатство процењује се на 50,4 милијарде долара. Компанија је у власништву породице Амбани већ три генерације, а на челу највеће светске нафтне рафинерије је сом Дирубхаја Амбанија Мукеш, који живи у вили од 27 спратова, названој најскупљом светском приватном резиденцијом.
Каргил Макмиланови власници су компаније "Каргил" која је смештена у Минеаполису у Минесоти, а својим власницима вреди 42,9 милијарде долара. Шест генерација ове породице су већински власници фирме коју је основао Вилијам Каргил у Ајови 1865.
ЕУ ХИТНО РЕАГОВАЛА: Индонежански биодизел ПРЕТЊА европским произвођачима
Србија РЕЦИКЛИРА све више отпада, али годишње и даље бацамо више од 50 милиона евра (ВИДЕО)
ПОСАО И ЛЕТОВАЊЕ: Да ли и даље радите када сте на одмору? ШТА КАЖЕ ЗАКОН?
Његови наследници данас контролишту овог гиганта у сектору производње хране, пољопривреде и индустрије. Каргилови су 2017. уложили 500 милиона у фабрику која произведе до 200.000 тона рибе и сточне хране годишње од бактерије храњене метаном.
УНИШТАВАЛИ ГРАДОВЕ, УКИНУЛИ ЛЕТО: Ово су последице највећих вулканских ерупција на свету (ВИДЕО)