СВИ ТРАЖЕ РАЈ НА ПЕРИФЕРИЈИ: Драстично порасло интересовање за викендице у околини Ниша
Предност дворишта и све благодети које оно носи увидели су грађани када током забране кретања нису могли напоље, па је све више оних који купују куће и викендице у близини Ниша.
При одабиру локације пресудно је да некретнина не буде далеко од града, али и да је у околини више природе и река, сагласни су из нишких агенција за некретнине.
Да је након карантина порасла потражња за викендицама, кућама, етно селима и сеоским домаћинствима у околини Ниша порасла, примећују из агенција за промет некретнина.
НИШТА ЈОШ НИЈЕ ГОТОВО: Настављају се преговори о кредиту од 250 МИЛИОНА ЕВРА који БиХ очекује од ЕУ
УПРКОС КОРОНИ ПЛАНУЛА ПРОДАЈА СТАНОВА: Немци и Руси хрле у Истанбул и Анталију
БРАЗИЛ ГРАДИ НЕВИЂЕНУ МЕГАЛУКУ: Најмодернији лучки комплекс у Јужној Америци!
То наводе агенције на закључак да је тржиште профункционисало, али да даље није као што је било пре ванредног страња, иако је потражња већа у односу на понуду.
Углавном се траже после ванредног стања мање куће у ближој околини Ниша, вероватно су се људи уплашили па да имају где да оду уколико се ситуација са вирусом погорша. Периферија је пожељнија, на пример места као што су Сићево, Просек, Каменички Вис, Матејевац, Кнез Село и Виник - бележе агенције.
Свој бег из града након карантина и парче природе нашла је и трочлана породица из Ниша, а као предност живота на селу издвајају већу површину за живот, своје двориште и могућност да гаје воће и поврће, а све то надомак града.
- Знали смо одмах да је најбоље решење за нас кућа, посебно јер имамо дете које обожава да се игра напољу. Ако је и постојало зрно сумње, период карантина нам је показао да је много лепше и лакше када имате двориште - кажу из ове породице.
Потражња за некретнинама на периферији је, како кажу из агенција, подигла цене кућа и викендица, али је ланчано порасла и цена станова у граду.
Драстичног поскупљења није било, али неких 10 одсто су порасле цене за све, и за станове, и за куће - процењују из агенција.
Како је потражња расла продавци су почели да дижу цене па је било случајева када су неки од њих постављали и нереалне цене, објашњавају из агенција за некретнине.
- Нешто што је пре короне вредело 15.000 евра, сада вреди 35.000. Да не причамо о викендицама са базенима - кажу из једне нишке агенције за некретнине.
Страх од преношења вируса променио је процедуру куповине, па су многи продавци, поготово старији и људи са децом, одбијали да пусте купце у разгледање, указују из нишких агенција.
- Проблема није било само са продавцима и купцима, већ и са нотарима, па због забране старијима да излазе, нотари који су имали преко 65 година нису радили, а било је и тешко организовати потписивање уговора и састанке са клијентима - додају агенције.
ТРАЖИТЕ ПОСАО? Почео нови пројекат који запошљава 10.000 људи! Корак по корак до "МОЈЕ ПРВЕ ПЛАТЕ"
АРОНИЈА 100 ДИНАРА ПО КИЛОГРАМУ: Ова породица нуди бобичасто воће по смешној цени, постоји само једна ЗАЧКОЉИЦА
МАЊЕ ПАРА ИЗ ДИЈАСПОРЕ СТИЖЕ У СРБИЈУ: Корона вратила велики број гастарбајтера у домовину, па се и прилив девиза смањио
ХРВАТСКА У ПОТПУНОМ РАСУЛУ ЗБОГ КОРОНЕ: Незапамћен ниво незапослености, ОТПУШТЕНО више од 73.000 људи
КАД ВИРУС ПРОМЕНИ НАВИКЕ И ПРИОРИТЕТЕ: Британци од јула масовно купују само једну ствар!