Тарифе од 456 ОДСТО! САД уводе нове санкције ОВОЈ АЗИЈСКОЈ ЗЕМЉИ
Америчко министарство трговине је саопштило да ће увести тарифе у висини до 456 одсто на увоз одређених производа од челика из Вијетнама, који носе лажну ознаку "Маде ин Виетнам", а у ствари потичу из других азијских земаља.
Наиме, америчко министарство трговине наводи да вијетнамска предузећа набављају одређене производе од челика из Јужне Кореје или Тајвана, мало их дораде и потом извозе у Сједињене Државе, преноси Ројтерс.
Реагујући на ову вест, вијетнамско Министарство спољних послова је позвало своје произвођаче да користе домаће сировине како би избегли америчке тарифе.
ЕУ ПОВЕЋАЛА КВОТЕ ЗА УВОЗ ЧЕЛИКА: Српска челичана сада је добила могућност да повећа извоз!
ПАД ПРОИЗВОДЊЕ УЗИМА ДАНАК: Немци скраћују радно време да не би морали да ОТПУШТАЈУ ЉУДЕ
На берзама у Европи ПРИГУШЕНО ТРГОВАЊЕ, Волстрит ЗАТВОРЕН
- Министарство индустрије и трговине упозорило је локалне компаније на могуће акције земаља увозница, укључујући САД и позвало их да примењују строже захтеве у случајевима заштите трговине - изјавила је портпаролка Министарства спољних послова Ле Ти Ту Ханг на редовној конференцији за новинаре у Ханоју.
Вијетнамске компаније би, како је истакла, требало да размотре пословне стратегије које подразумевају прелазак на домаће материјале.
Вијетнам ће, према њеним речима, наставити да сарађује са САД у настојању да се "ухвати у коштац" са производима страног порекла који илегално добијају ознаку "Произведено у Вијетнаму" како би избегли тарифе.
Неочекивани пад малопродаје у еврозони, економисти изненађени стањем на тржишту
ОБЕЋАНА ЗЕМЉА ИЛИ ПУКО ПРЕЖИВЉАВАЊЕ? Списак послова које Срби највише раде у Бечу, а да ли од зараде могу да живе?
Потенцијални ризик за децу: Република Српска забранила увоз играчака из Кине!
За Вијетнам су Сједињене Државе највеће извозно тржиште, а суфицит у трговини са САД повећан је на 17 милијарди долара у првих пет месеци ове године у односу на 12,9 милијарди долара из истог периода прошле године.
У овом граду се на посао ЂУБРЕТАРА чека пуних СЕДАМ ГОДИНА, а ево и због чега (ВИДЕО)