ВЕЛИКА СТВАР ЗА НАШУ ЗЕМЉУ: Корона није прекинула реализацију ниједног пројекта у Србији
Више од 60 процената људи који су укључени на реализацији пројекта су држављани Србије
Епидемија корона вируса успорила је реализацију неких пројеката, али је велика ствар да ниједна није прекинута, изјавила је данас премијерка Србије Ана Брнабић.
МОРАВСКИ КОРИДОР ВЕЋ 2022. ГОДИНЕ: Премијерка саопштила лепе вести о поносу српског путарства (ВИДЕО)
ПРЕМИЈЕРКА БРНАБИЋ ОБИЛАЗИ МОРАВСКИ КОРИДОР: Први дигитални ауто-пут у Србији пролазиће кроз срце Србије (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ СКОК ПОТРАЖЊЕ ЗА КУЋАМА И ВИКЕНДИЦАМА ПО СРБИЈИ: А шта мислите, коме припада трон?
Одговарајући на питања новинара у Ћићевцу, на градилишту Моравског коридора, она је истакла да то сведочи и о томе колико су озбиљни и држава и ангажоване компаније.
- Ни у једном тренутку нисмо зауставили ниједан пројекат, па ни реконтструкцију Инфективне клинике коју планирамо да завршимо у априлу 2021. године - рекла је премијерка.
Додала је да је на појединим пројектима било кашњена али да се улажу напори да се то надокнади, а пројекти врате у установљену динамику.
Министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Томислав Момировић је рекао да на изградњи Моравског коридора у уговору није прецизиран део за домаће компаније и раднике.
- Ми очекујемо значајан утицај наше грађевинске индустрије, наших компанија и наших радника. С другим партнерима стално наглашавамо да желимо што више наших компанија, што више наших радника и инжењера. Желимо да наш грађевинска индустрија напредује кроз овај инвестициони циклус који је покренуо председник Републике - рекао је Момировић.
Додао је да ће министарство умети да цени уколико број домаћих радника ангажованих на овом пројекту буде велики.
Директор Коридора Србије Александар Антић рекао је да је у овом тренутку на свим градилиштима Моравског коридора ангажовано око 450 људи и 112 јединица механизације.
Изводе се радови на мосту преко пруге Београд - Ниш, на два километра обилазнице, а на великом броју локација припремају се изворишта материјала и депоније.
- У овом тренутку, то је око 450 људи, а увећава се њихов број из дана у дан. Нова градилишта која ће бити отворена до 7. јануара ће тај број значајно повећати - рекао је Антић.
Додао је да је више од 60 процената људи који су укључени на реализацији пројекта су држављани Србије, а да Бехтел-Енка има ангажоване у овом тренутку двадесетак српских компанија која реализују одређене активности са око 120 људи.