Вип не жели да роминг платиш као цело летовање: Како је дошло до иновације коју Србија обожава?
Вип испред конкуренције
Гашење интернета на граници или евентуално уплаћивање роминг додатака са малим бројем мегабајта били су готово једини начини да се осигурате да вас по повратку са летовања не дочека огроман рачун. Мобилни оператери накнадно су увели ограничења како би спречили непријатна искуства за трошковима које тешко регулисати, али и поред тога, само корисничко искуство морало је да се унапреди ван граница Србије.
У ишчекивању укидања роминг трошкова, Вип није чекао скрштених руку. Пред сам почетак летњих одмора, најмлађи оператер у Србији одлучио је да настави са прављењем озбиљних промена на тржишту најновијом понудом у оквиру препознатљивих НЕО тарифа: корисници овог лета на располагању имају 1ГБ у ромингу у 30 земаља, док им се сваки мегабајт преко тога наплаћује исто као у Србији. Цена мегабајта у ромингу варира од оператера до оператера, али у НЕО пакету она је 1 динар.
И овај пут је Вип био испред конкуренције, која је пре неколико месеци увела неограничене минуте и поруке према свим мобилним и фиксним мрежама. Од јуна 2017. године, више од 300.000 корисника изабрало је НЕО тарифе, а чак 50 одсто оних који су мењали оператера определило се за ове пакете. Осим приватних корисника, који могу да неограничено комуницирају и за 999 динара, и пословни су добили своје НЕОбиз пакете, намењене малим и средњим предузећима, са гигабајтима у ромингу у државама у којима послује А1 група.
- Направили смо револуцију са нашим неограниченим тарифама, омогућивши корисницима да не размишљају о минутима и порукама. Наредни корак је логично био интернет, али хтели смо и да им решимо проблем са којим се сви сусрећемо на сваком путу – роминг. Некад и на одмору морате да отворите mail, или вам је просто потребна апликација да бисте се снашли у непознатом граду - рекао је Дејан Турк, генерални директор Випа.
Поред тога, дигитализација и квалитете мреже је заправо категорија у којој Вип са задовољством улаже, што се вишеструко исплатило. 4Г мрежа овог оператера је званично најбржа, и према подацима РАТЕЛ-а покрива чак 96 одсто становништва Србије.
- Искуство корисника нам је одувек било најважније, и у сврху тога померамо границе на тржишту. Имамо добар ветар у леђа, па могу са сигурношћу да кажем да се овде нећемо зауставити, тако да корисници могу очекивати нова изненађења - додао је Дејан Турк, генерални директор Випа.