Албанска мафија има ривала којег мрзи више него Србе!
Један од највећих проблема у данашњој Албанији јесте криминал. Штавише, криминал је тамо постао уносна извозна грана, а у рату су два супротстављена клана.
Албанија, некадашња земља избеглица, полако постаје земља изобиља. Тирану преплављују ноћни клубови, уметничке галерије, базени који се протежу у недоглед, луксузна одмаралишта. Масовно се у престоницу враћа становништво које је из Албаније отишло, углавном у Италију.
Четрдесет једну годину била је изгубљена за остатак света током владавине Енвера Хоџе, једног од најжешћих комунистичких диктатора у историји, и потом деценијама гушена после пада комунизма, ова земља коначно стаје на своје ноге, пише Vice.com/rs. Некадашња земља избеглица постаје земља изобиља.
Људи сад улажу у Албанију, јер нуди пословне могућности које Италија не нуди, и неће бити у стању да у будућности то чини.
“Потпуно одсуство синдиката”
Премијер Албаније Еди Рама поносан је на “потпуно одсуство синдиката” у својој земљи, јер је свестан да су у неким ситуацијама синдикалци привилеговани, уместо да штите најслабије припаднике друштва.
Међутим, један од највећих проблема у данашњој Албанији јесте криминал. Штавише, криминал је тамо уносна извозна грана.
Постоје два супротстављена огранка мафије: албанска мафија, са седиштем у Тирани и косовска мафија, са седиштем у Приштини, а обе су повезане с италијанском мафијом.
Албански клан се проширио и у другим земљама – од Шведске до Белгије. Насер Џелили, шведским властима познат као “албанска веза”, води разне операције, укључујући кријумчарење дроге, док је Каплан Мурат, познат као “краљ бекства”, искусни бегунац из затвора, један од најчувенијих мафиоза у Белгији.
Тачи - мозак операције
Албанска мафија такође контролише проституцију широм Европе, јер већина огранака мафије у Италији и на Корзици такве активности сматрају нечасним. Албанци су преко проституције ступили у контакт с Италијанима и с њима постали партнери у контроли трговине хероином и марихуаном.
Од 2008. до 2010. Дик Марти, швајцарски политичар, у име Савета Европе водио је истрагу против косовског премијера, Хашима Тачија. Открио је да је Тачи био мозак операције међународног шверца оружја, дроге и људских органа. То није утицало на Тачијеву каријеру тако да је он и данас на месту потпредседника владе и министра спољних послова.
Албанија је данас земља кандидат за чланство у ЕУ. Многи Албанци који су расељени по Европи враћају се у Албанију како би завршили студије, јер Европа тренутно нема много да им понуди.
Земља пролази кроз тешке реформе како би постала озбиљна, развијена држава и омогућила свом становништву бољу будућност.
Прочитајте и:
- НЕ ЧУЛА ИМ СЕ РЕЧ: Кад "Кум" прими Филипа Вујановића (ВИДЕО)
- ГРАНИЦЕ ВЕЛИКЕ АЛБАНИЈЕ: Ове СРПСКЕ градове желе у својој држави (МАПА)
- ЧУМЕТОВА ИСПОВЕСТ КРОЗ СУЗЕ: "Купио сам јој бурму од 80.000 евра, а онда је почео пакао"
- ИВАНА 'УНИШТАВА' ЧУМЕТА: Ког бившег министра је шамарао, а ко је за њега ГОСПОДИН