АРАПИ ДИЖУ РУКЕ ОД НАФТЕ: Имају нови план!
Земља која је своју економску еволуцију и данашњи развој понајвише дугује продаји нафте, данас се одмиче од овог “блага“.
УАЕ се данас фокусира на трговину, туризам и технологију, и полако одустаје од "црног злата" које га је изградило.
Будућност је у науци и услугама
Продаја нафте данас чини свега 4 одсто буџета Дубаија, али се зато много улаже у пројекте технологије која је заправо постала један од извора зараде.
Научни парк у Дубаију место је где научници живе и раде, а челници града им нуде најбоље услове јер знају колико користи могу имати од њих.
У граду улажу много у обновљиве изворе енергије који не коштају много. До 2030. године очекују да ће 15 одсто читавог утрошка енергије у Дубаију долазити из обновљивих извора енергије.
Министар за околину и климатске промене недавно је изјавио да будућност не лежи у роботици и високим зградама, већ у услугама.
- Желимо уздићи услуге на виши ниво - рекао је он.
Шеици знају да нафта неће тећи вечно те су стога узели ствар у своје руке. Они настављају да изграђују државу која ће бити у служби предузетника, јер знају да управо у томе лежи развој.
Владар Дубаија шеик Mohammed бин Расхид Ал-Мактоум недавно је на Твитеру објавио конкурс у ком је тражио “особу млађу од 25 година која ће бити министар у УАЕ-у“. Недуго затим двадесетдвогодишња Shamma Ал Мазруи именована је за министарку за младе.
КОКИЦЕ УЗ ФИЛМ СКУПЉЕ ОД НАФТЕ: Ево колико је црно злато безвредно
Осим што су именовали најмлађу министарку у историји земље, шеици су направили реконструкцију владе, па су тако решили неких министара који нису задовољавали њихове критеријуме, пише biznis.ba
У УАЕ-у знају колико је важно грађевинарство и улагање у инфраструктуру. Тако се у Дубаију тренутно налазе две велике градитељске зоне.
ИРАН СЕ ВРАЋА НА ТРЖИШТЕ: Цене нафте поново кренуле низбрдо
Амерички астрофизичар Неил деГрас Тајсон недавно је изјавио да је Дубаи град будућности. - То је град који сам тражио и то је град који САД никад нису изградиле - рекао је он.