ЦЕСИД ПОСЛЕ 60 ОДСТО ГЛАСОВА: Овакав је тренутан скор!
На основу 60 одсто пребројаних гласачких листића СНС је на превременим парламентарним изборима освојила 51,5 одсто гласова, а у будућем сазиву парламента би могле да се нађу још СПС са 12,4 одсто, СРС са 7,7, ДС са 5,4 и Dveri-DSS са 5 одсто гласова, пренео је програмски директор ЦЕСИД-а Ђорђе Вуковић.
Он је додао и да су близу цензуса СДС-ЛДП-ЛСВ са 4,8, као и Доста је било са 4,2 процената, док је левица освојила свега 0,7 одсто гласова бирача који су гласали на данашњим изборима.
Вуковић је напоменуо да су ови резултати без исхода гласања у Војводини и Београду, што је, како је навео, посебно важно јер је у коалицији СДС-ЛДП-ЛСВ и једна регионална странка, па је неопходно сачекати резултате из Војводине да би се видело да ли је прешла цензус.
Слично је и с покретом Доста је било, који је присутнији у већим градовима.
Вуковић је објаснио да ЦЕСИД-у најпре стижу резултати из мањих места, а потом из већих градова.
ИПСОС: Седам странака улази у парламент, СНС убедљива!
Констатовао је да су истраживања јавног мњења указивала на тренд, те да је СНС већ дуже време вођен са резултатом изнад 50 одсто, а СПС са двоцифреним резултатом.
Вуковић је указао да је интересантно да је пре неких месец дана, пре одлуке Хага о Војиславу Шешељу листа ДСС-Двери била боље рангирана, али се један број њихових гласова прелио ка СРС.
С друге стране уследила је подела гласова између СДС-ЛДП-ЛСВ и покрета Доста је било, као и ДС.
РАДИКАЛИ ВЕЋ СЛАВЕ: Ево како се чашћавају у Шешељевом штабу (ФОТО)
Вечерас без финалне пројекције?
Вуковић је казао да је могуће да ЦЕСИД неће вечерас моћи да изађе са финалном пројекцијом резултата, јер је више странака које су тесно око цензуса, а ЦЕСИД није у могућности да обухвати гласове бирача у иностранству, у затворима, као и на Косову и Метохији.
ПРВИ ПУТ У СРБИЈИ: Цело село гласало за СНС!
Међутим он истиче да се актуелни прелиминарни резултати неће много мењати, то јест више од 1 до 1,5 одсто.
Упитан зашто нису изнети подаци о гласању у Војводини, он је рекао да са изборних места комисије најпре шаљу републичке, а онда локалне резултате, па тек након тога покрајинске.
"Немамо довољно да можемо да пренесемо резултате покрајинских избора. Било је у медијима пар података али се сувише мењало, а имамо премало узорака да бисмо изашли у јавност", нагласио је он.