ЕВРОЛИГА: Звезди Барса крупан залогај

23.01.2015. 23:23
Zvezda
Звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели нису успели да изненаде на гостовању у Каталонији. Кључни моменат утакмице била је серија Барселоне 12-0 крајем друге четвртине.

Црвене звезда није успела да направи изненађење у „Блауграни“! Црвено-бели поражени су од Барселоне резултатом 92:77 (27:21, 22:17, 21:21, 22:18) у мечу четвртог кола Топ 16 фазе Евролиге.

Каталонски гигант ипак је био превелики залогај за лидера АБА лиге иако је звезда пружила једну од најбољих партија у досадашњем току друге фазе такмичења. Звезда се одлично држала све до завршнице другог периода када је у потпуном резултатском егалу уследила серија домаћих од 12-0, после које се Барселона одлепила и, упркос изостанку Хуана Карлоса Навара и Бреда Олесона, предност рутински чувала до самог краја.

Најефикаснији појединац у редовима нашег тима био је Јака Блажич са 13 поена, Бобан Марјановић забележио је 12 кошева (7ск), Маркус Вилијамс 11 (3ас), а Стефан Јовић 10 (5ск, 3ас, 3ул). У редовима победника Алекс Абринес постигао је 15 кошева, Анте Томић забележио је „дабл-дабл“ са 12 поена и 10 скокова, а 12 поена забележио је и Марио Хезоња (5ск).

Црвено-бели су поразом у Шпанији остали једини тим без победе у групи Ф, док се барселона другом победом придружила Панатинаикосу, Галатасарају и Алби на деоби трећег места. Звезда ће у наредном колу у четвртак дочекати Албу у дворани „Пионир“, док Барселона наредног петка дочекује Жалгирис.

БАРСЕЛОНА: Доелман 11 (5ск, 3ас), Хакансон, Хезоња 12 (5ск), Уертас 11 (7ас), Абринес 15, Саторански 5, Плајс 8, Томас 10, Џексон, Лампе 8 (5ск), Нахбар, Томић 12 (10ск, 4ас). Тренер: Ћави Пасквал.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Вилијамс 11 (3ас, из игре 3/7, сл. бацања 4/4), Ребић, Дангубић 2, Митровић 6 (из игре 1/6), Лазић 7, Блажич 13 (2ск, 3ил, из игре 6/10), Калинић 9, Марјановић 12 (7ск, за два 5/11), Тејић 3, Џенкинс 2, Јовић 10 (5ск, 3ас, 3ул, за два 5/6), Цирбес 2 (5ск, 3ил). Тренер: Дејан Радоњић.

ЕВРОЛИГА - Топ 16, 4. коло

Група Е

Галатасарај – АЛБА 65:75

Реал Мадрид – Панатинаикос 83:65

Жалгирис – Макаби 66:73

Барселона - Црвена звезда 92:77

ТАБЕЛА: Реал Мадрид 4-0, Макаби 3-1, Барселона 2-2, Панатинаикос 2-2, Галатасарај 2-2, Алба 2-2, Жалгирис 1-3, Црвена звезда 0-4.

ТОК МЕЧА:

Звезда је стартовала веома храбро. Оба тима изванредно су шутирала на почетку утакмице, па је после само пет минута игре резултат био 15:15. Црвено-бели су чували прикључак, а одлични су у тим моментима били Марјановић и Вилијамс уз одличан шут (Марјановић 3/3 за два, Вилијамс 4/4 са пенала). Ипак, домаћи у самој завршници првог периода праве серију 8-0 и на први двоминутни одмор одлазе са предношћу од 27:21.

Црвено-бели одлично почињу и други део игре, Митровић и Јовић донели су Звезди прикључак и само два поена заостатка на истеку 12. минута (27:25). Звезда је сјајно бранила нападе моћног каталонског састава па је у првих четири и по минута другог дела само Тибор Плајс поентирао за домаћи састав, а кошем Калинића на 4:25 минута до полувремена београдски тим стигао је до изједначења (31:31). Међутим, Барса је у самој завршници прве половине утакмице заиграла пуцачки изванредно и серијом тројки и брзих контранапада направила серију 12-0 којом је на велики одмор отишла са предношћу од 11 поена – 49:38.

Стечену предност бордо-плави су чували и у наставку. Звезда је покушала да ухвати прикључак, али је Барса одржавала од осам до 12 поена. Каталонци су захваљујући расположеним Уертасу и Абринесу чували предност са петнаестоминутног одмора до самог краја трећег периода, а тим Дејана Радоњића није успевао да пронађе начин да ухвати прикључак са изузетно расположеним домаћином.

Звезда је последњи пут једноцифрени заостатак имала почетком последњег периода када је Стефан Јовић везао четири поена (72:63). Тада је уследила нова серија Барселоне од 7-0, па је домаћин отишао на недостижних 79:63 на 5:43 минута до краја, чиме је победник дефинитивно решен.