ПОВЕРОВАЛИ АЛБАНЦИМА: Фејсбук забранио ИСТИНУ о страдању српске деце!
Потресна прича о страдању десетогодишње Јулије Брудар, њене три године старије сестре од тетке Оливере Максимовић и дечака Мирослава Кнежевића (14) у злочиначком нападу када су НАТО пројектили засули село Мурине у Црној Гори, а коју је на годишњицу бомбардовања објавио портал KoSSev, била је забрањена на Фејсбуку.
Администратори ове мреже прихватили су захтев екстремних Албанаца окупљених у групи "Етничка Албанија", који су масовно пријављивали да је линк ка тексту наводно небезбедан.
Бранко Брудар, отац мале Јулије, иначе новинар и некадашњи уредник Радио-телевизије Приштина, остао је шокиран и готово без речи после сазнања да је људима из администрације највеће друштвене мреже на свету засметао текст о страдању српске деце.
"Размишљам о томе како бих отерао у мајку мајчину све администраторе Гугла и Фејсбука, где год да су. Ево, нека ми се јаве ако могу лично, да им кажем и покажем шта мислим о свему. Имају све моје податке", говори огорчено за "Наше новине" Бранко Брудар у неверици да је тако нешто могуће.
Редакција KoSSeva (портал севера Косова) послала је више порука Фејсбук тиму уз образложење да садржај чланка о смрти деце представља сведочење оца настрадале девојчице Јулије. Исти чланак је поново постављен на порталу и подељен уз нови линк, али стари линк све до данас није доступан за дељење.
Бранкова ћеркица Јулија имала је само десет година и најмлађа је жртва НАТО агресије у Црној Гори. Са сестром Оливером и другаром Мирославом погинула је када је НАТО авијација бомбом погодила малу сеоску продавницу као "стратешки објекат". Амерички бомбардери гађали су Мурино 30. априла 1999. године, око четири сата поподне, а поред деце страдало је и троје одраслих, пензионери Манојло Коматина (72) и Милка Кочановић (68), као и радник Вукић Вулетић (46).
Портпарол НАТО Џејми Шеј страдање ових цивила назвао је "колатералном штетом".
"Био сам на положају на Косову, када су другари из јединице на радију чули да је бомбардовано Мурино. Ничег важног тамо није било што би могло да привуче НАТО бомбе. Мислио сам да је то лажна вест јер се у то време свашта објављивало. Међутим, два дана касније, моје колеге с телевизије су стигле до положаја и саопштиле ми да се десило оно најгоре. Кад смо отишли у Мурино, једва смо их сахранили. Тела су била раскомадана и расута на све стране", присећа се Бранко Брудар најтежих момената у свом животу.
Незалечене ране родитеља поново су ових дана отворили људи из администрације Фејсбука, на захтев људи који желе "Етничку Албанију" по цену раскопавања гробова невине српске деце.
Погледајте и: